Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 09/06/2023 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

Dlaczego Andrea Bocelli nagrał album na Boże Narodzenie?

Andrea Bocelli nagrał płytę na święta Bożego Narodzenia

Evan Agostini/Invision/East News

Katolicka Agencja Informacyjna - 18.12.22

„A Family Christmas”. To tytuł albumu, który Andrea Bocelli wydał na Boże Narodzenie. Jest o tyle wyjątkowy, że artysta śpiewa na nim wraz z dziećmi. Jak zrodził się pomysł nagrania płyty?

Andrea Bocelli opublikował niedawno świąteczny album z okazji Bożego Narodzenia. Jest o tyle wyjątkowy, że śpiewa na nim wraz ze swoimi dziećmi, Matteo (25 lat) i Virginią (10 lat). W rozmowie z gazetą „Irish Time” z 11 grudnia światowej sławy włoski tenor wyznał, że inspiracją do nagrania było w znacznej mierze nauczanie papieża Franciszka.

Bocelli na Boże Narodzenie

Złożyło się na to „wiele powodów, ale dla mnie najważniejszy jest fakt, że łączę to z papieskim nauczaniem o rodzinie” – powiedział Bocelli. Muzyk ubolewał, że rodzina, najważniejsza komórka społeczeństwa, jest dziś „atakowana ze wszystkich stron”. W tym kontekście przypomniał niepokój papieża, że rodzina jest zagrożona „przez różne ideologie”.

W świątecznym albumie Bocelli nagrał ze swoimi dziećmi klasyczne utwory światowe związane z Bożym Narodzeniem. „Gdy nasze wytwórnie zwróciły się do mnie z propozycją nagrania płyty nawiązującej do Bożego Narodzenia, pomyślałem, że to wspaniały pomysł i chciałem, aby było to jak najbardziej interesujące”.

Andrea Bocelli nagrał płytę na święta Bożego Narodzenia

Sens Bożego Narodzenia

Bocelli powiedział, że zawsze starał się przekazywać swoim dzieciom oraz innym ludziom, „że w Bożym Narodzeniu możemy odnaleźć sens życia. To czas, gdy jesteśmy razem, możemy się zastanowić nad sensem życia i jego wartością”. Przyznał, że najważniejszym momentem jest dla niego pójście z całą rodziną na świąteczną mszę św.

Dodał też, Boże Narodzenie przypomina nam, że życie jest ogromnym darem, który został nam dany.

64-letni Andrea Bocelli śpiewał przed papieżem Franciszkiem podczas światowego spotkania rodzin w 2018 roku w Dublinie. Występował również przed Janem Pawłem II i Benedyktem XVI.

ts (KAI)/Rzym/IrishNews

Tags:
Boże Narodzeniemuzyka
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail