Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 03/10/2023 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

„Fala życzliwości mnie przerosła”. Kanał Tomka Samołyka wrócił na YouTube’a!

Tomasz Samołyk wrócił na YouTube'a

Tomasz Samołyk / Facebook

Redakcja - 24.11.22

O włamaniu na swój kanał znany internetowy ewangelizator poinformował w piątek (18.11). W obliczu ryzyka utraty wszystkich dotychczasowych materiałów Samołyk utworzył nawet drugie konto. Na szczęście dorobek „Łysiejącego katolika” udało się ocalić.

„Fala życzliwości, jaka mnie spotkała od Was, absolutnie mnie przerosła i w tych trudnych chwilach była silnym oparciem. Brakuje mi słów, by wyrazić wdzięczność za to wszystko” – napisał dziś (24.11) Tomasz Samołyk na swoim profilu na Facebooku.

la suite aprés cette publicité

Na załączonym do wpisu nowym filmie ewangelizator przyznaje również, iż sytuacja, jaka go spotkała, uświadomiła mu, jak bardzo stał się „zachłanny”, jeśli idzie o chęć ciągłego śrubowania liczby wyświetleń i subskrypcji. Z odpowiedzią przyszło mu wówczas słowo wygłoszone przez jednego z kapłanów. Co takiego usłyszał Tomek w trakcie nabożeństwa? Posłuchajcie sami:

la suite aprés cette publicité

Ewangelizator, korzystając z okazji, radzi również swoim odbiorcom przywiązywanie wagi do własnego bezpieczeństwa w sieci. Dziękuje także wszystkim, którzy zaoferowali mu pomoc w odzyskaniu dostępu do profilu.

la suite aprés cette publicité

Przejęty przez hakerów kanał „Tomasz Samołyk” zniknął z YouTube’a w niedzielę (20.11). Profil gromadzi obecnie ok. 102 tys. subskrybentów. Najpopularniejsze z umieszczonych na nim nagrań wyświetliło ponad 200 tys. osób. W swoich filmach Samołyk omawia z katolickiej perspektywy zachodzące w Polsce wydarzenia, rozmawia również z ludźmi zajmującymi się m.in. pomocą potrzebującym.

la suite aprés cette publicité
Tags:
ewangelizacjainternetprzestępstwo
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail