Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 12/06/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

„Narnia” mnie uratowała. Jaka jest nowa płyta Pawła Domagały?

Paweł Domagała wydał nową płytę Narnia

fot. Bartek Warzecha

Redakcja - 22.11.22

To płyta, która mnie w jakimś sensie uratowała. Praca nad „Narnią” była równocześnie pracą nad sobą – mówi Paweł Domagała. Najnowszy krążek nawiązuje do ulubionej książki Domagały „Opowieści z Narni” C. S. Lewisa.

22 listopada to rocznica śmierci C.S. Lewisa. Autora Opowieści z Narni nie trzeba nikomu przedstawiać. A Narnię wspominamy nie bez powodu – taki tytuł nosi bowiem nowa płyta Pawła Domagały. Jej premiera odbyła się 19 listopada.

Nowa płyta Pawła Domagały

Skąd pomysł na nawiązanie w tytule albumu do powieści C.S. Lewisa? Paweł Domagała wyjaśnia:

Narnię rozumiem jako krainę, do której każdy z nas musi wejść i stoczyć swoją walkę. Miejsce, gdzie najpierw porządkujesz siebie, by móc zmieniać świat. Wszystkie dotychczasowe płyty były osobiste, ale w „Narni” mówię wprost o swoich lękach, słabościach.

To na pewno dla mnie płyta najbardziej osobista. Płyta, która mnie w jakimś sensie uratowała, bo praca nad „Narnią” była równocześnie pracą nad sobą. Pandemia to był dla mnie okres twórczy. Potem było gorzej – problemy osobiste, wojna w Ukrainie. Złapałem się na tym, że długo byłem w ciągu pracy, a nagle obudziłem się w innym świecie, którego nie do końca rozumiem, który mnie nie rozumie, z którym trochę nie jestem w stanie sobie poradzić. Z tego wszystkiego powstała „Narnia”.

„Narnia”

Na płycie znajdą się też utwory w zupełnie innym klimacie, jak Dzieci u dziadków. Jest tu także duet z Kasią Sienkiewicz z Kwiatu jabłoni. A także piosenka będąca komentarzem do rzeczywistości.

Autorem tekstów na płycie jest Paweł Domagała. Muzykę skomponował razem Łukaszem Borowieckim, który jest też producentem muzycznym albumu. Narnia to czwarta płyta w dorobku Pawła Domagały. 

Paweł Domagała wydał nowy album Narnia

*Oficjalna strona WWW Pawła Domagały

Tags:
artystamuzyka
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail