Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 05/06/2023 |
Aleteia logo
Sztuka i podróże
separateurCreated with Sketch.

Rzeki i jeziora z imionami świętych. Znasz związane z nimi legendy? [zdjęcia]

Wulkaniczne Jezioro świętej Anny w Rumunii

ecstk22 | Shutterstock

Wulkaniczne Jezioro świętej Anny w Rumunii

Jolanta Tokarczyk - 12.11.22

Rzeka św. Wawrzyńca, Kanał św. Jerzego czy Jezioro św. Anny. Wody z imionami świętych rozlewają się po całym globie. Niektóre odwiedził i błogosławił papież Franciszek, inne słyną z cudownych właściwości albo uchodzą za wyjątkowo czyste. Z wieloma nazwami wiążą się piękne legendy. Znasz te „święte” wody?

Jeziora, rzeki, kanały – one także, podobnie jak ulice, noszą imiona świętych. Jest ich wiele, nie tylko w Polsce, ale i na całym globie! Niektóre z nich słyną z cudownych właściwości. Inne uchodzą za wyjątkowo czyste. Z wieloma wiążą się legendy.

Tags:
ciekawostkiPolskaświęci
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail