Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 21/07/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

„Ostro z Matką Bożą dyskutujemy”. Bartosz Madej o zawierzeniu Maryi i fascynacji twórczością Kaczmarskiego [nasz wywiad]

wywiad z Bartoszem Madejem

Karol Wojteczek - 03.09.22

Bartosz Madej dał się poznać przede wszystkim jako wokalista, finalista 12. edycji programu "The Voice of Poland", gdzie rewelacyjnie wykonał m.in. „Obławę” Jacka Kaczmarskiego. W rozmowie z Aleteią Bartek mówi jednak nie tylko o muzyce, ale również o swoim maryjnym nabożeństwie i dorastaniu w sąsiedztwie Niepokalanowa.

Z wokalistą spotkaliśmy się w trakcie franciszkańskiego MaxFestiwalu (pełna relacja z tego wydarzenia tutaj). Bartek jest stałym gościem niepokalanowskiego sanktuarium i pobliskiego ośrodka formacyjnego w Niepokalanowie Lasku. Jako współtwórca oprawy muzycznej gości m.in. na corocznych rekolekcjach dla osób z niepełnosprawnościami.

„Pomaganie im w podstawowych czynnościach bardzo zmienia optykę. W twarzach osób z niepełnosprawnościami można się przejrzeć, by zobaczyć, na ile jestem wdzięczny za to, co mam” – mówi Bartek o swoim pierwszym spotkaniu z chorymi.

Zobaczcie całą rozmowę:

Tags:
gwiazdyMaryjamuzykaniepokalanówrekolekcjewywiad
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail