Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 31/03/2023 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

„Zawsze był w moim życiu, nawet kiedy o tym nie wiedziałam…” – poruszający utwór Iwony Pietrali

Iwona Pietrala w teledysku do piosenki "Zawsze byłeś Ty"

fot. Iwona Pietrala | YouTube

Redakcja - 02.09.22

On nas nigdy nie opuszcza, choćby nawet tak nam się wydawało. Jest z nami pośród trudności, w czasie choroby czy też radosnych momentów i świętowania – śpiewa Iwona Pietrala.

Kiedyś zastanawiałam się, czy Bóg pojawił się w moim życiu w momencie nawrócenia. Dotarło do mnie, że On zawsze był moim życiu, choć o tym nie wiedziałam.

Przecież Jego Słowo mówi nam o tym, że On nas zaplanował już w łonie naszych mam. Zapragnął życia każdego z nas, zanim przyszliśmy na ten świat. To było dla mnie niepojęte, a zarazem niesamowite, że Ten, który stworzył cały świat, jest Królem i może wszystko, a zapragnął mojego życia. Często o tym myślę.

Bóg zawsze jest blisko

Czasem przypominają mi się momenty, jak byłam mała i lubiłam się modlić. Później, gdy już byłam nastolatką, nie chciałam mieć nic wspólnego z Jezusem czy Kościołem. Teraz wiem, że nawet w tych momentach Bóg był blisko.

Czasem ktoś mnie zapraszał na rekolekcje, a ja odmawiałam. Później, już na studiach, dostawałam zaproszenia na spotkania modlitewne. Nimi też nie byłam tym zainteresowana. Bóg jednak nigdy nie dał za wygraną. Odnalazł mnie w trudnym momencie kilka lat później, gdy otworzyłam swoje serce na Jego wołanie.

Wdzięczność

Utwór Zawsze byłeś Ty wyraża moją wdzięczność dla Niego. Za to, jak bardzo Pan Jezus o mnie walczył i za to, czego dokonał na krzyżu dla każdego z nas. Za Jego wierność, nawet wtedy, kiedy my nie jesteśmy mu wierni, kiedy nie przyznajemy się do Niego. On nas nigdy nie opuszcza, choćby nawet tak nam się wydawało. Jest z nami pośród trudności, w czasie choroby czy też radosnych momentów i świętowania. Jaką wielką miłością obdarzył każdego z nas!

„Zawsze byłeś i będziesz Ty” – śpiewam w dalszej części utworu, by ogłosić, że jeszcze wiele przed nami, ale nie boję się, bo On jest przy mnie! Mam nadzieję, że słuchając tego utworu muzycznego również doświadczysz tego, że Bóg był, jest i będzie blisko Ciebie!

Więcej piosenek Iwony Pietrali znajdziesz TU.

Tags:
bógmuzykanawrócenie
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail