Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 21/03/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Siatkarz idzie za Bogiem i zostaje uzdrowiony z nałogów

Jakub Wachnik

PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Jakub Wachnik (z lewej)

Redakcja - 31.08.22

„Będąc na szczycie staczałem się moralnie” – mówi polski siatkarz Jakub Wachnik. Jego życie zmieniło się, gdy zdecydował się pójść za Jezusem!

Jakub Wachnik – zawodnik klubu Luk Lublin o swoim nawróceniu opowiedział na spotkaniu młodych w Garbowie (archidiecezja lubelska). Sportowiec mówił m.in. o tym, że pochodzi z małej miejscowości, gdzie dzieci i młodzież nie mają perspektyw na rozwój. Jego sytuacja zmieniła się, gdy drużyna dostała się do rozgrywek międzyszkolnych w Radomiu. To tam trener dostrzegł talent siatkarski Wachnika.

Wachnik: „Czułem, że będąc na szczycie zaczynam staczać się moralnie w dół”

Rodzice (wtedy) 13-letniego Wachnika, mimo początkowych oporów, przyjęli propozycję trenera i zgodzili się na przeprowadzkę syna do Radomia. Gra w drużynie Czarny Radom przynosiła młodemu zawodnikowi kolejne sukcesy. – Czułem, że wiem, co robię, ale było także dużo presji i stresu. Byłem sam i nie potrafiłem sobie poradzić, choć udawałem silnego mężczyznę – przyznał Kuba.

Ucieczki szukał w alkoholu i pornografii. – Czułem, że będąc na szczycie zacząłem staczać się moralnie – mówił. Gdy miał 23 lata, tkwił już w nałogach po uszy. Pewnego razu koleżanka zaprosiła go na kolację. Spotkał tam ludzi, którzy zachwycili go swoją radością. Na odchodne powiedział im: „Nie wiem, co wy bierzecie, ale ja też chcę to brać, też chcę mieć uśmiech na twarzy”.

Odtąd przychodził na spotkania regularnie. Zaczynały się one od kolacji, a kończyły katechezą o Bogu. Dla Jakuba to był prawdziwy przełom w wierze. W czasie jednego z tych spotkań Bóg dotknął go z wyjątkową mocą. Siatkarz zdecydował się oddać Mu życie, zranienia i grzechy, a wtedy został uzdrowiony.

– Nie zapraszam was do jakiejś łatwej drogi, bo idziemy do góry, a to wymaga wysiłku. Mamy jednak gwarancję, że te zawody z Bogiem wygramy – zwrócił się do młodzieży na spotkaniu w Grabowie.

Źródło: lublin.gosc.pl

Tags:
nawrócenieświadectwo
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail