Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 29/03/2023 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

Łagiewniki – znasz je czy nie? 12 ciekawostek o krakowskim sanktuarium

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

fot. Marcin Mazur /episkopat.pl

Łukasz Kaczyński - 13.08.22

Chyba każdy wierzący w Polsce kojarzy, że w Krakowie-Łagiewnikach znajduje się Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Przedstawiamy 12 faktów, które wyróżniają to miejsce.

Historia łagiewnickiego sanktuarium zaczyna się pod koniec XIX wieku. Wtedy to wzniesiono neogotycki zespół klasztorny z kaplicą Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia pw. św. Józefa. To właśnie tam mieszkała i pracowała św. siostra Faustyna Kowalska, która podczas swoich objawień otrzymywała od Jezusa liczne wskazania dotyczące szerzenia orędzia o Bożym miłosierdziu.

W ołtarzu bocznym po lewej stronie klasztornej kaplicy św. Józefa, która stała się w 1992 r. sanktuarium diecezjalnym, znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego i grób św. Faustyny, Apostołki Bożego Miłosierdzia.

Tags:
Boże MiłosierdzieKrakówsanktuariumśw. Faustyna Kowalskałagiewniki
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail