Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 20/07/2024 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

Jej córka zmarła w trakcie rekolekcji: „Ty pierwsza znalazłaś się w ramionach Matki”

ARGENTINA

@rodriguezaubert

Esteban Pittaro - 11.08.22

„Proszę sobie wyobrazić, jak ogromnym szokiem było to dla obecnych tam chłopców i dziewcząt. Do rana razem się modliliśmy, pocieszaliśmy…” – opowiada lokalny biskup.

Tragedia i pożegnanie

Milagros miała 14 lat. Uczestniczyła w dniach skupienia organizowanych przez jej rodzinne miasto La Plata (Argentyna) i właśnie wtedy wystąpiła u niej nagła niewydolność serca. Została przewieziona do szpitala, gdzie zmarła w wyniku nieurazowego zatrzymania krążenia – tak wynika ze szpitalnej dokumentacji.

W sieciach społecznościowych szybko pojawiły się komentarze w związku z przedwczesnym odejściem Milagros, która zostawiła po sobie przepiękne wspomnienia. Ten najbardziej wzruszający napisała jej mama, Noelia:

Duszo moja, Ty pierwsza znalazłaś się w ramionach Matki. Czekaj na nas, przygotuj nam drogę. Dziękuję Ci za tyle miłości i szczęścia. Kocham Cię. Dziękuję, że jesteś.

View this post on Instagram

A post shared by Noelia1990 (@rodriguezaubert)

Przygoda wiary

Tragedia miała miejsce podczas organizowanego na wielką skalę wydarzenia adresowanego do licealistów. Spotkanie miało charakter weekendowych rekolekcji Aventura La Plata.

W trakcie tych dni skupienia, jak wskazują organizatorzy, chodzi o to, aby „zajrzeć w swoje wnętrze i zadać sobie pytania, których zapewne na co dzień nie stawiamy: Jak się czuję? Skąd pochodzę? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? No i oczywiście poszukać na nie odpowiedzi w świetle wiary i rozumu, ubogacając w ten sposób swoją duszę różnymi wskazówkami, które mogą się przydać w życiu codziennym”.

Chodzi o „przygodę” (hiszp. aventura), która od wielu lat zaskakuje i mobilizuje setki młodych ludzi z przeróżnych szkół w regionie La Platy. Po takich weekendowych rekolekcjach wracają oni do swoich rodzin, przyjaciół, szkół czy środowisk rówieśniczych z odnowionym duchem apostolstwa.

ARGENTINA

Modliliśmy się i pocieszaliśmy aż do rana

We wspólnocie szkoły im. św. Jana Chrzciciela, do której chodziła dziewczynka, została odprawiona msza świętej w jej intencji. Wiele osób dzieli się osobistymi wspomnieniami związanymi z Milagros. Jedna z nauczycielek napisała: „Mili była jedną z tych uczennic, którą więcej mogłam nauczyć o życiu niż w ramach mojego przedmiotu”.

„Spotkaliśmy się na rekolekcjach. Po odprawionej Eucharystii, gdy młodzież bawiła się na świeżym powietrzu, Milagros – świeżo upieczona poszukiwaczka przygód (w nawiązaniu do nazwy wydarzenia) z zachodniej dzielnicy – straciła przytomność” – wspomina Jorge González, biskup pomocniczy La Platy, który towarzyszy młodym na dniach skupienia.

„Proszę sobie wyobrazić, jak ogromnym szokiem było to dla obecnych tam chłopców i dziewcząt. `Do rana razem się modliliśmy, pocieszaliśmy…” – dodał.

Tags:
Argentynarekolekcjeśmierćświadectwo
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail