Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 30/03/2023 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

Wieczorna modlitwa ku uspokojeniu ducha i wyzwolenia od lęków

MAN

Shutterstock-Realstock

Redakcja - 08.08.22

„Wprowadź swoje królestwo do mojego serca, abym mógł kroczyć w pokoju, z ufnością i siłą…” – oto oparta na fragmentach Słowa Bożego modlitwa do odmawiania przed snem.

Modlitwa, którą przedstawiamy poniżej, została udostępniona na portugalskojęzycznych portalach społecznościowych bez podania autora. Natchniona fragmentami Pisma Świętego, jest proponowana jako wieczorna modlitwa, aby uspokoić ducha i zasnąć z odnowioną ufnością i pokojem w Bogu.

Wieczorna modlitwa ku uspokojeniu ducha

Ojcze, który żyjesz i rządzisz w niebiosach, niech Twoje królestwo zstąpi na ziemię i zamieszka we mnie (Mt 6,10). W niebie nie ma strachu, niepokoju ani paniki.

Wprowadź swoje królestwo do mojego serca, abym mógł kroczyć w pokoju, z ufnością i siłą. Otwieram oczy mego serca (Łk 20,31), aby zobaczyć wszystko, co dla mnie masz.

Pokaż mi, jak bardzo zostałem pobłogosławiony każdym duchowym błogosławieństwem z nieba (Ef 1,3). Pomóż mi przyjąć wszystko, co dla mnie przygotowałeś, bo Cię kocham (Rz 8,28).

Aniołowie są wokół mnie, aby pomagać mi żyć (Hbr 1,14). Będą mnie strzec zgodnie z Twoim słowem i nakazem (Ps 103,21). Ty nie dopuścisz, by potknęły się moje stopy (Prz 3,23).

Nade wszystko ufam Tobie, Ojcze. Jestem Twoim synem, Ty jesteś moim Ojcem (Mt 23,9). Siedzę już niejako w niebie, w Chrystusie Jezusie (Ef 2,6). Odpoczywam w Twoich ramionach.

Ojcze, szukam w Tobie źródła mojej nadziei i pokoju. Okrywasz mnie swoimi skrzydłami (Ps 91,4) i ciągle walczysz o mnie (2 Krn 20,17). Pokaż mi, że mogę walczyć, ale także mogę spocząć w Tobie i odpoczywać w Twojej obietnicy, że będziesz mnie ochraniać (Wj 14,13).

Nie ma powodu do stresu i zmartwień. Dasz mi wszystko, czego potrzebuję w życiu, dla mojego pokoju i dla mojej ochrony (Mt 6,33).

Z Twoją łaską dziś o nic nie będę się niepokoił (Flp 4,6). Zostawię moje życie i moje zmartwienia w Twoich rękach, bo troszczysz się o mnie (1 P 5,7). Poprowadzisz mnie najlepszą ścieżką w moim życiu. Nigdy mnie nie opuścisz (Hbr 13,5). Jesteś zawsze ze mną. Zawsze. Grzech nie może nas rozdzielić (Rz 8,38-39), ponieważ w Chrystusie wymazujesz nasze grzechy (Rz 10,17).

Dziękuję, Ojcze, że zacząłeś Twoje dzieło we mnie. Proszę Cię o łaskę dopełnienia go wiarą (Flp 1,6). Będę Cię słuchał sercem, bo ciągle głosisz mi pokój (Ps 85,8). Ty masz Słowo życia! Ojcze, żyj we mnie i dla mnie. Całą moją wiarę pokładam w Tobie.

Przez Chrystusa, naszego Pana i za wstawiennictwem Jego Najświętszej Matki, naszej Pani, a także naszej Matki, Dziewicy Maryi, która uczy nas czynić wszystko, co jej Syn każe. Amen.

Tags:
lękmodlitwamodlitwy na różne okazje
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail