Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 21/03/2023 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

Biskup oskarżony o molestowanie stanowczo odpowiada: kłamstwa i pomówienia

bp Marek Mendyk

Piotr Molecki/East News

Katolicka Agencja Informacyjna - 08.08.22

„Całą sprawę przekazuję odpowiednim prawnikom, a od Pana, który formułował takie oskarżenia, żądam publicznego przeproszenia” – napisał bp Marek Mendyk w oświadczeniu.

„Wobec wywiadu, jaki pojawił się w dzisiejszym wydaniu tygodnika «Newsweek», oświadczam z całą stanowczością, że zawarty tam zarzut molestowania jest nieprawdą” – napisał w oświadczeniu bp Marek Mendyk. Hierarcha powierzył sprawę prawnikom i domaga się przeprosin. W tygodniku „Newsweek” opublikowano rozmowę z Andrzejem Pogorzelskim, który twierdzi, że gdy był ośmiolatkiem, ks. Mendyk molestował go seksualnie.

Oświadczenie biskupa Marka Mendyka

Wobec wywiadu, jaki pojawił się w dzisiejszym wydaniu tygodnika „Newsweek”, oświadczam z całą stanowczością, że zawarty tam zarzut molestowania jest nieprawdą. Nie godzę się, aby kłamstwa, pomówienia formułowane pod moim adresem były także powielane przez inne media. Całą sprawę przekazuję odpowiednim prawnikom, a od Pana, który – być może pod wpływem innych – formułował takie oskarżenia, żądam publicznego przeproszenia.

Świdnica,
dnia 8 sierpnia 2022 r.
Biskup Marek Mendyk

diecezja.swidnica.pl / dg / ks

Tags:
biskupmolestowanie
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail