Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 01/03/2024 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Ruszyli do Santiago, by modlić się o powołania

klerycy na Camino w intencji powołań

@seminariumKoszalin | Facebook

Redakcja - 08.08.22

Ojciec duchowny i dwóch diakonów ruszyli w ponad 200 km podróż szlakiem św. Jakuba. Relacje z pielgrzymki publikują w Internecie.

Camino de Santiago to – zaraz obok Rzymu i Jerozolimy – jeden z najważniejszych chrześcijańskich szlaków pielgrzymkowych. Przemierzył go sam Ignacy z Loyoli i Franciszek z Asyżu.

Tym razem na drogę św. Jakuba wkroczyło 3 śmiałków z Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Ks. Piotr Skiba, dk. Maksymilian Atałap oraz dk. Ksawery Kalicki pragną w ten sposób modlić się m.in. w intencji nowych powołań i pokoju na świecie.

Duchowni ruszyli w trasę 3 sierpnia. Pokonanie 200 km trasy zajmie im 8 dni. Ich poczynania można śledzić w Internecie – każdego dnia na facebookowym profilu koszalińskiego seminarium publikują krótką relację z podróży.

Choć upały i zmęczenie dają im mocno w kość, widoki, przygody i znaki Bożej Opatrzności, skutecznie wynagradzają trudy wędrówki. Na szlaku poznają też wielu życzliwych ludzi.

W najnowszej relacji opowiadają o spotkaniu z Hiszpanem, który w ciągu 11 lat pielgrzymowania pokonał łącznie aż 100 000 km. A wszystko po to, by podziękować Bogu za ocalenie z ciężkiej, śmiertelnej choroby. To jedna z tych historii, które nie pozwalają im poddać się w drodze do celu.

Źródło: Koszalin.gosc.pl

Tags:
caminopielgrzymkapowołanie
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail