Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 03/10/2023 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Chłopiec z zespołem Downa po raz pierwszy widzi swoją siostrzenicę. Wzruszające!

chłopiec z zespołem Downa trzyma w rękach siostrzyczkę

@Mountain_Mama420 | TikTok

Cerith Gardiner - 04.08.22

Bóg z pewnością działa w tajemniczy sposób. Dla Emilee pocieszająca musi być świadomość, że jej córka zawsze będzie miała wsparcie wujka, gdy będzie musiała stawić czoła przeszkodom, z którymi często borykają się osoby z niepełnosprawnościami.

Będziesz potrzebować chusteczki, gdy zobaczysz, jak wujek Joseph trzyma w ramionach maleńką Hazel. Kobieta o imieniu Emilee (na TikToku znana jako @mountain_mama420), podzieliła się czułym momentem, w którym jej młodszy brat z zespołem Downa spotkał jej nowo narodzoną córkę Hazel, która również ma zespół Downa.

la suite aprés cette publicité

Chłopiec z zespołem Downa i jego siostrzenica

Na wideo widzimy, jak wujek Joseph czule trzyma małą Hazel. Dziewczynka urodziła się jako wcześniak w 29. tygodniu ciąży i podjęła walkę o to, by wrócić do domu.

la suite aprés cette publicité

To niesamowite, jak ten jednominutowy filmik może napełnić nas radością i nadzieją, a także przypomnieć o pięknie życia w każdej jego formie.

la suite aprés cette publicité
@mountain_mama420

Such a pure moment. He was so excited to meet his new niece. #hazel#downsyndromeawareness#downsyndrome#downsyndromerocks#downsyndromebaby

♬ Cornfield Chase – Dorian Marko

Opiekuńczy i kochający wujek

Emilee zamieściła również filmik z Josephem, na którym widać jego szczególną więź z jej starszą córką, Haven, oraz ich zabawne wybryki! Jednak widząc swoją najmłodszą córkę z zespołem Downa w ramionach wujka, mama dwójki podzieliła się słowami: „I teraz to wszystko ma dla mnie sens”. To tak, jakby wujek i siostrzenica byli dla siebie nawzajem darem i nie ma wątpliwości, że mała Hazel, gdy dorośnie, będzie miała u swego boku całkiem psotnego i uroczego towarzysza!

Bóg z pewnością działa w tajemniczy sposób, a dla Emilee pocieszająca musi być świadomość, że jej córka zawsze będzie miała wsparcie wujka, gdy będzie musiała stawić czoła przeszkodom, z którymi często borykają się osoby z niepełnosprawnościami. I jak cudownie, że Józef może być tym opiekuńczym i kochającym wujkiem.

Tags:
rodzinazespół Downa
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail