Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 28/03/2023 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Adam Stachowiak wyznał, że chce przyjąć chrzest i wziąć ślub kościelny. „Jezus na mnie czekał”

Adam Stachowiak z żoną

fot. profil Adama Stachowiaka / Facebook

Redakcja - 01.08.22

„Jezus czekał na mnie przez tyle lat i tak ułożył moje ścieżki, że doprowadził mnie do siebie. Wszystko co mam dzisiaj, zawdzięczam Panu Bogu” – wyznał artysta.

Artysta, znany z programu The Voice od Poland, nieraz już publicznie wypowiadał się na temat swojej wiary i odkrywania bliskiej relacji z Bogiem. Pochodzi z niewierzącej rodziny, dlatego przez długie lata żył poza Kościołem. Teraz zdecydował, że chce przyjąć sakramenty – chrztu i małżeństwa.

„Zaczynam nowy etap”

Niedawno (przy okazji premiery swojej płyty i premiery książki swojej żony) podzielił się ważną dla niego wiadomością. „Po 24 latach życia w grzechu czas przysiąc przed Bogiem miłość, wierność i uczciwość małżeńską, oraz że nie opuszczę mojej Żony aż do śmierci” – napisał artysta w swoich mediach społecznościowych.

Stachowiak 7 lat temu wziął ślub cywilny i doczekał się wraz z żoną dwóch córek.

„Ania jest moim największym przyjacielem – była ze mną nie tylko w blasku fleszy, ale również wtedy, kiedy wszystkie światła gasły. Ona nauczyła mnie kochać, rozumieć, naprawiać i rozmawiać. Jest moim Aniołem Stróżem, bez którego już dawno skończyłbym źle” – wyznał.

„Jezus na mnie czekał”

Muzyk wyznał także, że chce przyjąć chrzest. „Czas zrobić kolejny krok! Co prawda odbiłem się już od kilku księży w sprawie chrztu dla dorosłych, ponieważ mam taki tryb pracy, który nie pozwala mi na miesiące nauk i przygotowań, ale nie składam broni!”.

A po kilkunastu godzinach poinformował: „Otrzymałem tak wiele wiadomości ze słowami wsparcia i z namiarami do księży, którzy chętnie udzielą mi wszystkich sakramentów, że to jest po prostu szok! Już działam w tym temacie! Prawdopodobnie moje marzenie niedługo się spełni i poślubię swoją Wybrankę ponownie – tym razem w kościele, przysięgając przed Bogiem! Ale czad! Zaczynam nowy etap – po 24 latach życia”.

W jednym z komentarzy do gratulacji od swoich fanów dodał: „Już znalazło się ponad trzydziestu [księży] i ciagle napływają nowi… Zrobiłem jeden krok w kierunku Jezusa, a on zlecił misję dziesiątkom duszpasterzy z całej Polski. Pan Bóg to Mistrz Świata„.

Jak wyjaśnił, chce przyjąć chrzest, bo „trudno dawać dobre świadectwo z grzechem pierworodnym na plecach”. „Jezus mimo to czekał na mnie przez tyle lat i tak ułożył moje ścieżki, że doprowadził mnie do siebie. Wszystko co mam dzisiaj, zawdzięczam Panu Bogu. Moją rodzinę, przyjaciół, moje zdrowie, moje spojrzenie na świat, dach nad głową, sukces życiowy i zawodowy. Również nową płytę – bez Niego najpewniej poddałbym się po pierwszej próbie. Czy to dobra decyzja? Jestem przekonany, że nie ma lepszej” – napisał.

Tags:
chrzestmuzykanawrócenieślub
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail