Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 29/03/2023 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

W wieku 30 lat zostaje klaryską: „Tak, boję się, ale też ufam Bogu”

Michela Parabita klaryska Manduria

Diocesi Oria | Facebook

Gelsomino del Guercio - 20.07.22

Dla Micheli Parabity wybór zostania zakonnicą klauzurową był procesem. Kobieta potrzebowała czasu, aby odnaleźć sens swojego życia.

28 czerwca ubiegłego roku Michela Parabita, 30-latka, wstąpiła do klasztoru sióstr klarysek w miasteczku Manduria w południowych Włoszech. Śluby ubóstwa, czystości i posłuszeństwa złożyła publicznie, formalizując swoją prośbę o złożenie pierwszej czasowej profesji zakonnej. Zrobiła to w obecności miejscowych wiernych i biskupa Orii (której częścią jest Manduria), bp. Vicentego Pisanelliego.

Dla Parabity, mieszkanki pobliskiego Crispiano, gdzie pracowała jako pielęgniarka, wybór bycia zakonnicą klauzurową jest radykalnym powołaniem, życiem poświęconym ciszy i samotności, podzielanym przez inne mandurskie klaryski. A na jej uroczystości było ich około 15.

Co to znaczy wybrać życie klauzurowe

„Michela jest gotowa wyrzec się wszystkiego, aby posiąść «wszystko», a tym wszystkim jest Bóg” – powiedział bp Pisanelli. „Ona, nowa zakonnica, została powołana przez Boga, by przemawiać do ludzkości i nawracać serca”.

„Nie zapominając o sobie”

Siostra Michela mówi, że zdecydowała się dołączyć do tej wspólnoty „ponieważ tam czuła się jak w domu”. „Miałam wszystko – dodaje w magazynie «La Voce della Manduria» – a jednak brakowało czegoś, co nadawałoby pełnię mojemu życiu”. Dla niej klauzura jest odpowiedzią, zabezpieczeniem, darem. Oznacza „całkowite oddanie się Bogu i innym, nie zapominając o sobie”.

„Tak, boję się”

Dla Micheli Parabity wybór zostania zakonnicą klauzurową był procesem. Potrzebowała czasu, aby zrozumieć i odnaleźć sens swojego życia. Wciąż jednak doświadcza pewnych wątpliwości: „Tak, boję się, ale mam też dużo zaufania przede wszystkim do Boga i do ludzi”. I odważnie mówi o tym, że jej rodzina ma nieco inny punkt widzenia na jej powołanie: „Oni nie bardzo się zgadzają (z moją decyzją), ale kiedy kogoś kochasz, starasz się zaakceptować wszystko”.

Tags:
klasztorzakonnica
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail