Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 22/07/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Przepiękny list Bocellich do córki z okazji Pierwszej Komunii. Przeczytaj!

ANDREA BOCELLI

andreabocelliofficial | Instagram | Fair Use

Cerith Gardiner - 16.06.22

"Droga Virginio, jak wiele łask wypełniło ten dzień, kiedy po raz pierwszy przystąpiłaś do sakramentu Komunii!" – napisali do córki Andrea Bocelli i jego żona Veronica.

Popularny włoski piosenkarz Andrea Bocelli ma nie tylko niesamowity głos, ale także silną wiarę, którą chętnie dzieli się ze światem.

Pierwsza Komunia córki Bocellich

O Pierwszej Komunii Świętej swojej najmłodszej córki, Bocelli i jego żona Veronica napisali na swoich mediach społecznościowych. Artysta zamieścił tam serię rodzinnych zdjęć, w tym kilka z księdzem, który udzielał ich córce sakramentu.

Patrząc na zdjęcia widzimy, że jest coś pięknego w prostocie białej alby 10-letniej Virginii Bocelli. A warto zaznaczyć, że to niespotykany wybór w kraju, w którym dziewczynki na tę uroczystość często zakładają bogato zdobione suknie.

Andrea Bocelli podzielił się także listem, który wraz z żoną napisali do swojej córki. Czytając go można zrozumieć, dlaczego Virginia w tym szczególnym dniu ma tak szeroki uśmiech na twarzy.

View this post on Instagram

A post shared by Andrea Bocelli (@andreabocelliofficial)

List Bocellich do córki

Oto obszerny fragment tego listu:

Droga Virginio, jak wiele łask (Bożych i ziemskich) wypełniło ten dzień, kiedy po raz pierwszy przystąpiłaś do sakramentu Komunii! Ten uśmiech, który cię rozpromienił, mówi nam, że Ty sama doskonale zrozumiałaś słodką odpowiedzialność i powód do wielkiej radości, jakie ten obrzęd nam daje: „komunia”, wspaniałe słowo; komunia ze światem, w którym jesteśmy braćmi, komunia z niebem, którego dziećmi jesteśmy.

Jak przypomina nam papież Franciszek, przystąpienie do Pierwszej Komunii Świętej oznacza „wzrastanie w przyjaźni z Jezusem i pragnienie, aby inni również mogli cieszyć się radością, którą On chce nam dać”.

Andrea i Veronica

List państwa Bocellich jest nie tylko pełen wiary, ale jest także inspirujący dla wszystkich innych rodziców, którzy zastanawiają się, jak sprawić, by Komunia Święta ich dziecka była czymś wyjątkowym.

Gratulujemy i modlimy się za Virginię oraz za inne dzieci, które przystępują do Pierwszej Komunii Świętej!

Tags:
artystaKomunia Świętarodzina
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail