Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 25/07/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

 „Niebo nie może czekać”. Powstaje film o Carlu Acutisie!

CARLO ACUTIS

www.carloacutis.com

Francisco Veneto - 03.06.22

Producenci filmu o Carlu Acutisie zapowiadają, że obraz nie pozostawi nikogo obojętnym. W filmie znajdzie się wiele świadectw ludzi, którzy zmienili życie po spotkaniu z młodym błogosławionym.

Trwa produkcja filmu Niebo nie może czekać. To obraz o błogosławionym Carlu Acutisie, młodym Włochu zakochanym w Najświętszej Eucharystii. 12 października 2006 roku zmarł na białaczkę w wieku 15 lat.

Carlo Acutis

Carlo szczególnie umiłował świętego Franciszka. Dlatego zgodnie ze swoim wielkim pragnieniem został pochowany w Asyżu. W 2018 roku ogłoszono go czcigodnym sługą, a 10 października 2020 roku papież Franciszek wyniósł go w Watykanie do godności błogosławionego. Właśnie powstaje film o jego życiu zatytułowany Niebo nie może czekać.

W rozmowie z EWTN producenci filmu o Acutisie, który inspiruje miliony młodych ludzi na całym świecie, stwierdzili, że obraz „nie pozostawi nikogo obojętnym”. Zapowiadają ponadto, że pomoże widzom przemyśleć własne życie i sprawdzić, czy „kroczą po dobrej drodze”.

Chcieliśmy pokazać wszystkie miejsca, z którymi związany był Carlo Acutis, od narodzin do śmierci. Oprócz szczegółowej biografii widz znajdzie tu także świadectwa życia wielu osób

– mówi Borja Zavala, jeden z producentów.

Film Niebo nie może czekać

Wśród tych świadectw, jak zapowiada Zavala, jest „wypowiedź chłopaka uzależnionego od narkotyków i pornografii. Radykalnie zmienił swoje życie po spotkaniu z Carlo Acutisem”.

Według Zavali inspiracją dla produkcji filmu był ogromny wpływ, jaki wywarła na katolików beatyfikacja Carla Acutisa:

Zadaliśmy sobie pytanie: dlaczego nie zrobić takiego filmu w momencie, gdy młodzi ludzie tego potrzebują, potrzebują lidera, który poprowadzi ich we właściwym kierunku?

Premiera już w 2023 roku!

Wśród miejsc oglądanych w filmie są Asyż, gdzie Carlo spędził część swojego dzieciństwa. Także Londyn, gdzie się urodził (jego rodzice pracowali wówczas w stolicy Wielkiej Brytanii).

Pełny tytuł filmu brzmi: Niebo nie może czekać: Carlo Acutis, cyberapostoł. Za produkcję odpowiada Custodian Movies. Reżyserem jest José María Zavala. Premiera została zaplanowana na 2023 rok.

Tags:
Carlo Acutisfilm
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail