Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 21/07/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Amerykańscy żołnierze przekażą ukraińskim kolegom… różańce. Niezwykły owoc pielgrzymki mundurowych do Lourdes

American Pilgrims Assemble Prayer Kits for Ukrainian Soldiers

Tamino Petelinšek | Knights of Columbus

J-P Mauro - Valentine Leroy - 01.06.22

Amerykańscy żołnierze pielgrzymujący niedawno do Lourdes wpadli na niezwykły pomysł. Postanowili przygotować dla swych ukraińskich kolegów zestawy ze słynącą łaskami wodą z miejsca objawień Matki Bożej.

W skład ok. 3 tys. przygotowanych zestawów prócz fiolek z wodą weszły również różańce oraz teksty modlitw do Matki Bożej z Lourdes i bł. Michaela J. McGivneya, założyciela Rycerzy Kolumba. Dewocjonalia pobłogosławił ordynariusz polowy amerykańskich wojsk, abp Timothy Paul Andrew Broglio. Wkrótce trafią one na Ukrainę.

Inicjatywa Międzynarodowej Pielgrzymki Wojskowej powróciła do Lourdes po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią. Pomiędzy 13 a 15 maja br. w miejscu objawień Matki Bożej pojawiło się ok. 10 tys. mundurowych42 narodowości, w tym 175 Amerykanów. W pielgrzymce udział wzięli również żołnierze ranni w wyniku działań zbrojnych oraz Rycerze Kolumba.

American Pilgrims Assemble Prayer Kits for Ukrainian Soldiers
Amerykańscy żołnierze na pielgrzymce do Lourdes w maju 2022 r.

Szczególnie poruszająca była obecność skromnej delegacji z Ukrainy. W jej skład weszło 6 mundurowych, 2 kapelanów i biskup oraz 4 matki poległych w wojnie żołnierzy.

„Jesteśmy zaszczyceni, że ukraińscy żołnierze dołączyli do nas w Lourdes. Razem, szczególnie poprzez modlitwę do Matki Bożej, pragniemy prosić o uzdrowienie, jedność i nadzieję dla wszystkich dotkniętych tragedią wojny” – skomentował ich obecność Patrick Kelly, jeden z Rycerzy Kolumba.

Tags:
lourdesmodlitwaróżaniecUkrainawojna
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail