Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 30/03/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Mamo! On w tym wszystkim jest. Widzi twoje staranie

Matka uśmiecha się do zdjęcia, trzymając niemowlę w chuście

profil Czuły Dom | Facebook

Marlena Bessman-Paliwoda - 27.05.22

Niech Twoje mamowe serce wiernie trwa! Duchowa droga mamy nie jest wcale gorsza czy uboższa. Ona także wychowuje i formuje.

Może czułaś kiedyś żal, że musisz wyjść ze mszy z płaczącym maluszkiem. Może przerwałaś modlitwę, bo przyszło do Ciebie dziecko ze skaleczonym paluszkiem. Może zasnęłaś w połowie duchowej lektury. Może czujesz rozdarcie i tęsknotę za Bogiem…

On w tym wszystkim jest. Widzi to Twoje staranie. Widzi pragnienie.

Cały czas podejmuj wysiłek i nie przejmuj się swoimi brakami. Idź, idź dalej. Dbaj o sakramenty, dbaj o modlitwę, czytaj Pismo, szukaj dobrych lektur, znajdź spowiednika, który wesprze Cię na macierzyńskiej drodze, pomoże wymagać od siebie tyle, ile możesz na tym etapie, zobiektywizuje. To etap, przyjdą kolejne. Etapy w mamowej duchowości zależą także od wieku dzieci. Ten czas minie. Dziś już nie zasypiam w samochodzie pod kościołem, dokarmiając maluszka przede mszą – tak, zdarzyło mi się. Dziś już nie zasypiam z głową w podręczniku formacyjnym. Nie zasypiam w trakcie mówienia Zdrowaś, Maryjo, by obudzić się w połowie nocy i dokończyć. Dziś mam inne trudności, jednak zbieram owoce moich prób i walk.

Niech Twoje mamowe serce wiernie trwa! Duchowa droga mamy nie jest wcale gorsza czy uboższa. Ona także wychowuje i formuje. To droga Twojego i mojego rozwoju.
Jakie jest Twoje największe odkrycie w duchowości mamy?

Tekst ukazał się na facebookowym profilu Czuły dom. Udostępniony za zgodą Autorki.

Tags:
duchowośćmacierzyństwo
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail