Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 29/03/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

8 uroczych sukienek na Pierwszą Komunię

sukienki na Komunię świętą

Godsavetheking, Verbaudet

Mathilde de Robien - 19.05.22

Wasza córka wkrótce przystąpi do Pierwszej Komunii? Oto kilka białych i twarzowych sukienek na ten ważny dzień.

Pierwsza Komunia to niezapomniane spotkanie z Jezusem. „Jaki słodki był pierwszy pocałunek Jezusa dany mojej duszy!” – wykrzyknęła święta Teresa z Lisieux, wspominając dzień swojej Pierwszej Komunii, którą przyjęła w wieku 11 lat, 8 maja 1884 roku.

Ustanowiona przez Chrystusa w czasie Ostatniej Wieczerzy, Eucharystia jest najważniejszym z sakramentów, „źródłem i szczytem chrześcijańskiego życia” (Sobór Watykański II). Przystąpić do Pierwszej Komunii to znaczy po raz pierwszy przyjąć Chrystusa pod postacią konsekrowanej hostii. „W tym sakramencie Pan Jezus pod postaciami chleba i wina staje się pokarmem naszych dusz. Dzieci po raz pierwszy przyjmują ten sakrament uroczyście — właśnie w dniu Pierwszej Komunii Świętej — ażeby potem móc go przyjmować jak najczęściej i w ten sposób pozostawać w zażyłej przyjaźni z Panem Jezusem” – napisał Jan Paweł II w liście papieskim do dzieci.

W tym dniu dziewczęta obowiązkowo wkładają białe sukienki lub alby, jako przypomnienie białej szaty chrzcielnej i symbol czystości. Przyjęło się bowiem, że przed Pierwszą Komunią przystępuje się do sakramentu pojednania.

Francuska Aleteia wybrała osiem uroczych białych sukienek na Pierwszą Komunię – może się zainspirujecie? Sprawdźcie galerię poniżej:

Tags:
modapierwsza komunia
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail