Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 25/07/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Dziadek śpiewa swojemu wnukowi z zespołem Downa z nieskończoną czułością [wideo]

Artykuł dostępny tylko dla członków Wspólnoty Aletei
dziadek śpiewa wnukowi

@mysticalmeghan | Instagram

Dolors Massot - Redakcja - 03.05.22

To wideo pokazuje, że dziadkowie to prawdziwy skarb! W mediach społecznościowych udostępniono nagranie ze staruszkiem śpiewającym „What a wonderful world”.

Miłość ojca do syna jest cudowna. Miłość matki nie ma sobie równych. Ale miłość dziadków… jest z innego wymiaru. 

Cóż za piękny świat!

Wiele osób starszych zdaje sobie sprawę, że kiedy ich dzieci były małe, nie wyrażali swojej miłości z takim uczuciem, jak teraz, do wnuków: wtedy była dyscyplina, czasem sprzeczki, pośpiech… Teraz, gdy są dziadkami, wszystko nabiera innych barw: bo dla wnuków zawsze mają czas, czułość, chcą z nimi przebywać jak najczęściej.

W mediach społecznościowych pojawił się niedawno film, który pokazuje właśnie delikatność i czułość dziadków. Przedstawia starszego pana śpiewającego swojemu wnukowi, małemu Josephowi, chłopcu z zespołem Downa. 

Światło pojawiające się na filmie może wskazywać, że wszystko dzieje się popołudniem. Miejsce jest porośnięte drzewami liściastymi. Może to park lub leśna polana? Rodzina rozbiła namiot. Na pewno świętują, ale co? Czy są to urodziny chłopca?

View this post on Instagram

A post shared by Meghan Mag Nuadhad (@megg0o)

W ramionach dziadka

Chłopiec siedzi na kolanach dziadka. To oznaka maksymalnego zaufania i poczucia bezpieczeństwa w życiu: być w ramionach kogoś, kto cię kocha. A dziadek Dave spokojnie śpiewa What a wonderful world. Istnieje wiele wersji tej słynnej piosenki, i choć pewnie znajdą się lepsze od tej, nas właśnie to wykonanie najbardziej chwyta za serce!

Joseph położył głowę na piersi dziadka. Ten z kolei wygląda, jakby miał w sobie nieskończoną cierpliwość i ogromne pokłady miłości. Matka, która spaceruje, jednocześnie nie odrywając wzroku od tej uroczej sceny, z pewnością dziękuje Bogu za tę chwilę spokoju.

Patrząc na Josepha trudno powiedzieć, kto jest bardziej szczęśliwy: on czy jego dziadek, który może się nim opiekować.

Gwiazdy TikToka

Dave i Joseph po opublikowaniu tego filmu stali się prawdziwymi gwiazdami TikToka! Mają tysiące fanów na całym świecie. W mediach społecznościowych pojawił się – jak na prawdziwych influencerów przystało – kolejny filmik, w którym dziękują za tak pozytywną reakcję na ich wspólne śpiewanie. Tym razem panowie kroją tort i życzą wszystkim udanego weekendu 🙂

Przeczytaj ten artykuł
bezpłatnie
Tworząc darmowe konto, uzyskasz dostęp do wszystkich artykułów Aletei bez żadnych ograniczeń. Zdobędziesz również możliwość pisania komentarzy.
Zarestruj się i czytaj za darmo
Masz już konto?

Tags:
dziadkowiezespół Downa
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail