Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 28/03/2023 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

14-latka z Buczy zgwałcona przez pięciu Rosjan zdecydowała się donosić ciążę

27.04-woman-g0ebf403e9_1920.jpg

Counselling / www.pixabay.com

Karol Wojteczek - 27.04.22

Historię nastolatki przedstawiła w stacji Kanał 24 Aleksandra Batko, psycholog pracująca na infolinii ukraińskiego Rzecznika Praw Obywatelskich.

Jak przekazała Batko, dziewczynka zdecydowała się urodzić dziecko po konsultacji z lekarzem. Uznał on, że aborcja może spowodować unastolatki trwałą bezpłodność. Pod opieką psycholog pozostaje w tej chwili pięć ukraińskich dziewcząt poniżej 18 r.ż., które zaszły w ciążę w wyniku gwałtów ze strony rosyjskich żołnierzy. Jak podał kilka dni temu „Suddeutsche Zeitung” w samej jedynie Buczy ofiarą napaści seksualnej paść mogło ok. 120 Ukrainek.

***

Według (znacząco niepełnych, jak się podkreśla) danych Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) od początku rosyjskiej inwazji zginęło w Ukrainie 2665 cywili, a kolejnych 3053 zostało rannych. W liczbie tej zawiera się co najmniej 201 zabitych dzieci (stan na 25.04). Wyższe szacunki podaje jednak strona ukraińska, wedle której tylko w Mariupolu zginąć miało od 10 do nawet 20 tys. mieszkańców, a łączna liczba najmłodszych ofiar śmiertelnych ma być nie mniejsza niż 217 osób.

16 marca Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze uznał rosyjską agresję na Ukrainę za nielegalną i zażądał jej natychmiastowego zakończenia. Na rozpatrzenie przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym czeka oskarżenie o popełnianie przez Rosję zbrodni wojennych. Według stanu na 22 kwietnia, kraj ten podejrzewa się o dopuszczenie się 7836 takich przypadków od początku inwazji. Przedstawiciele Rosji nie stawili się do tej pory na wysłuchaniu stron przed Trybunałem.

Tags:
aborcjaciążaRosjaUkrainawojna
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail