Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 21/07/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

„Czasy są trudne, ale Jezus zwycięża śmierć”. Taniec wielkanocny wraca na ulice Warszawy

22.04-taniec.jpg

WMS Salwator

Karol Wojteczek - 22.04.22

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią salwatoriańscy wolontariusze powracają na warszawski plac Zamkowy z tradycją wielkanocnego tańca, wyrażającego radość ze zmartwychwstania Jezusa.

Tradycję Tańca wielkanocnego zainicjowali w 2015 r. wolontariusze Wolontariatu Misyjnego Salwator. Jak pisała przed dwoma laty Marta Mróz, „jego celem było zintegrowanie różnych warszawskich chrześcijańskich grup młodzieżowych i duszpasterstw oraz wyjście do ludzi, na ulice Warszawy, by razem z nimi przeżywać radość ze zmartwychwstania Chrystusa„.

„Staraliśmy się, by od tamtej pory każdego roku nasz Taniec zawierał jakiś dodatkowy element szczególny. Raz były to wspólne śpiewy, kiedy indziej pantomima, a ostatnio, gdy, z powodu pandemii organizowaliśmy wydarzenie online, filmiki związane ze zmartwychwstaniem” – tłumaczy w rozmowie z Aleteią Polska Mariola Kaźmierska z WMS. Wydarzenie w formie fizycznej po raz ostatni odbyło się bowiem w 2019 r.

„Zaczniemy od włączenia muzyki, która przykuje wagę przechodniów. Później będą tańce integracyjne, m.in. belgijka, oraz oczywiście Koronka do miłosierdzia Bożego, jako że wydarzenie organizujemy w Niedzielę Miłosierdzia” – dodaje wolontariuszka. Początek wydarzenia na warszawskim pl. Zamkowym planowany jest na niedzielę, 24 kwietnia, na godz. 14.30.

„Wszystkich, którzy będą w tym czasie w stolicy, zapraszamy do włączenia się w naszą radość. Sytuacja na świecie jest trudna, ale Jezus umarł na krzyżu i zmartwychwstał właśnie po to, aby nas uratować. Mamy więc się z czego cieszyć” – konkluduje Kaźmierska.

A tak młodzi chrześcijanie celebrowali zmartwychwstanie Jezusa w poprzednich latach:

Tags:
miłosierdzietaniecWarszawazmartwychwstanie
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail