Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 29/11/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

2-letni pasażer samolotu nie przestawał płakać. Pomogła dopiero ona! [wideo]

Aeromoça acalma bebê

@azullinhasaereas via Instagram

A aeromoça embalou o menino até que ele pegasse no sono

Ricardo Sanches - 21.04.22

„Potrzebujemy na świecie więcej takich ludzi jak ona; ludzi, którzy działają z sercem”.

Lot trwał tylko godzinę i odbywał się między dwoma miastami w Brazylii. Była to pierwsza taka podróż 2-letniego Andrieja i jego rodziny. Gdy tylko samolot wystartował, maluch stał się bardzo niespokojny. Nie chciał zapiąć pasów bezpieczeństwa i zaczął niemiłosiernie płakać. Wydawało się, że nic mu nie pomoże. Widząc rozpacz chłopca i jego rodziców, stewardesa postanowiła działać.

Dała chłopcu do zabawy woreczek z naklejkami. Gdy to nie pomogło, w geście empatii i miłości poprosiła o pozwolenie, aby wziąć dziecko na ręce. Z czułością i delikatnością kołysała je w przód i w tył, pieszcząc delikatnie jego głowę. Dziecko przestało płakać, a nawet… zasnęło w jej ramionach.

Pastor, który leciał samolotem, sfilmował wszystko i umieścił na portalach społecznościowych.

View this post on Instagram

A post shared by Azul Linhas Aéreas (@azulinhasaereas)

W wywiadzie dla TV Globo ojciec chłopca powiedział: „Byłem bardzo wzruszony tym, jak ona go kochała i troszczyła się o niego”.

Matka chłopca, która również leciała samolotem, była poruszona współczującą postawą stewardesy. „To była nasza pierwsza podróż samolotem i nie wiedzieliśmy, co zrobić, żeby przestał płakać. Kiedy przyszła, poczuliśmy ulgę, że ktoś może nam pomóc” – przyznała.

W mediach społecznościowych gest stewardesy został szeroko pochwalony. „Potrzebujemy na świecie więcej takich ludzi jak ona; ludzi, którzy działają z sercem” – napisał jeden z komentujących. Inny stwierdził: „Ten filmik rozgrzał moje serce i sprawił, że uwierzyłem, że jest jeszcze nadzieja dla świata”.

Tags:
pomoc
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail