Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 20/07/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Wideo, które podnosi na duchu. Starszy pan tańczy na ulicach Hagi

Roland Parijs

SwingDanceOpa | YouTube | Fair Use

Cerith Gardiner - Redakcja - 13.04.22

Starszy pan, jak się okazało, nie był „przypadkowym tancerzem”. 70-letni Roland Parijs jest tłumaczem języka arabskiego i chińskiego oraz kaligrafem, grafikiem i artystą malarzem. Z zamiłowania również tancerzem.

Wspaniale jest zobaczyć wideo zamieszczone w mediach społecznościowych, które podnosi na duchu. Całkowicie radosne, krótkie wideo ukazuje uprzejmego seniora, Rolanda Parijsa, tańczącego w rytm muzyki granej na ulicy przez Borję Catanesiego, w Hadze w Holandii.

Starszy pan tańczy na ulicy

„Idąc po centrum, spragniony muzyki, usłyszałem Riders on the Storm. Podszedłem, idąc za dźwiękiem, a tam stał fantastyczny gitarzysta grający i tańczący. Szybko odstawiłem torbę i zacząłem z nim tańczyć. Na koniec powiedziałem mu, że «zrobił mi dzień». Uśmiechnął się i powiedział, że nakręcił film, na którym tańczę, i dał mi swoją wizytówkę. To był Borja Catanesi, co za wspaniały artysta!” – napisał Parijs w swoich mediach społecznościowych.

Cudownie było patrzeć, jak elegancki pan — w komplecie ze swoimi błyszczącymi butami, laską i kapeluszem — zaczyna tańczyć do muzyki Catanesiego. Ale to, co było tak zaskakujące, to elastyczność i rytm Parijsa, które były bardziej widoczne niż u większości ludzi w jego wieku.

Radość życia

Poświęć chwilę, aby zobaczyć, jak ktoś spontanicznie cieszy się życiem, a potem załóż buty do tańca (A może po prostu włącz ulubioną piosenkę i zaśpiewaj swoim sercem, obejmując wszystko, co w życiu cudowne)!

Starszy pan, jak się okazało, nie był „przypadkowym tancerzem”. Sam o sobie pisze „Swing Dance Opa”, czyli „dziadek tańczący swing”. To dość skromny opis, biorąc pod uwagę fakt, że Roland Parijs jest tłumaczem języka arabskiego i chińskiego oraz kaligrafem, grafikiem i artystą malarzem. Z zamiłowania również tancerzem (tańczy lindy hopa, swinga i rock and rolla).

Tags:
osoby starszetaniec
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail