Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 21/03/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Święty Józef w twoim domu. Zobacz te piękne rzeźby, grafiki i nie tylko!

SAINT JOSEPH

@lasagradafamiliadelaalegria

El plato de la Sagrada Familia de la Alegría junto a la ya famosa Virgen de la Alegría.

Miriam Esteban Benito - 09.04.22

„Ojcowskim sercem – tak Józef kochał Jezusa, nazywanego w czterech Ewangeliach synem «Józefa»” („Patris Corde”).

Święty Józef był zwykłym, prostym człowiekiem, który potrafił przeżyć własne życie tak, jak Bóg tego od niego oczekiwał. To był przeciętny mężczyzna, w którym Bóg uczynił wielkie rzeczy. Najmocniej wybrzmiewa w mojej głowie nieme „niech mi się stanie” świętego Józefa. Wspierając się na Bogu, uczynił z dyskrecji swą największą cnotę. Wyobrażam go sobie w jego codziennym życiu, młodego, napełnionego wielką radością, niezmiennie ufającego, pomimo wszelkich zawirowań i niepewności, jakie wiązały się z wypełnianiem zadania bycia ojcem dla Jezusa.

„Po Maryi, Matce Bożej, żaden święty nie zajmuje w Magisterium papieskim tyle miejsca, co Józef, Jej oblubieniec”. (Patris Corde). Jego osobowość ma niezwykły potencjał. Spotykają się w niej posłuszeństwo, praca, pokora, odwaga i miłość, mnóstwo miłości.

Wydaje mi się zachwycające, że sposób postępowania świętego Józefa dowodzi nam bezsprzecznie, że w modlitwie Bóg rzeczywiście mówi do naszego serca. To w ten sposób Józef poznaje Bożą wolę w swoim życiu.

Józef, który umie słuchać Boga

„Wszyscy mogą znaleźć w św. Józefie, mężu, który przechodzi niezauważony, człowieku codziennej obecności, dyskretnej i ukrytej, orędownika, pomocnika i przewodnika w chwilach trudnych. Święty Józef przypomina nam, że ci wszyscy, którzy są pozornie ukryci lub na «drugiej linii», mają wyjątkowy, czynny udział w historii zbawienia”. (Patris Corde)

Święty Józef jest ojcem rodziny, robotnikiem, który opiekował się Jezusem od Jego narodzin. Będąc domniemanym ojcem Jezusa i mężem Maryi, uczy nas przez tę intymną relację – pomaga nam poznawać Jezusa i żyć z Nim. To tak, jakby nam pozwalał cieszyć się Bożą rodziną w salonie nazaretańskiego domu. Cóż za ogromne szczęście!

Strażnik rodziny

Jednak najbardziej lubię w nim jego roztropność, takt i rozsądek, jakimi kieruje się w swej misji ziemskiego strażnika Świętej Rodziny. Strażnik rodziny! Święty Józef doskonale współczuje z naszą rzeczywistością, jest wspaniałym przykładem i wsparciem dla naszych domów. Pomimo trudności, zdołał z odwagą stawiać czoła problemom i z odpowiedzialnością przyjmował na siebie trudne zadania.

Imię Józef w języku hebrajskim znaczy „Bóg doda”. Święty Józef potrafił odczytywać Bożą wolę i działać w zgodzie z nią. W „niech się stanie” świętego Józefa Bóg dodaje do jego życia szczególną wartość, coś najważniejszego, coś, co czyni jego życie wielkim: Jezusa i Maryję.

Prosta droga do Jezusa i Maryi

Powinniśmy bardziej kochać i szanować świętego Józefa, gdyż jest on prostą drogą prowadzącą do Jezusa i Maryi. Należy go prosić, aby nam pomógł wypełniać Bożą wolę w naszym życiu i w naszych rodzinach.

Możesz umieścić go u wejścia do twojego domu, jako ziemskiego strażnika twojej rodziny. Dzisiaj możemy znaleźć wiele ciekawych figurek, obrazków i innych elementów dekoracyjnych, które pomogą nam pamiętać o świętym Józefie i go szanować.

Poniżej przedstawię ci kilka moich ulubionych drobiazgów.

Płaskorzeźba ze świętym Józefem

Artystka: Matilde Oliveira

Urocza płaskorzeźba na białej ceramice ukazująca młodego świętego Józefa z Dzieciątkiem w ramionach, cieszącego się swoim ojcostwem. Idealna dekoracja do każdego mieszkania, gdyż dzięki neutralnej kolorystyce pasuje do każdego wnętrza, a jednocześnie jest bardzo elegancka.

SAINT JOSEPH

Sklep: Artmadeinheaven

Obrazki ze Świętym Józefem

Artystka: Victoria

Z jej ilustracji i rysunków emanują niezwykła czułość i ciepło. Wszyscy chcielibyśmy patrzeć i tulić Pana, jak to robi Józef na tych obrazkach.

SAINT JOSEPH
SAINT JOSEPH

Sklep: Tina walls.

Etui na smartfony i świeca „Patris Corde”

Gest zapalenia świecy w każdym zakątku naszego domu pozwoli nam na bliskość świętego Józefa w naszym życiu.

View this post on Instagram

A post shared by TheFishermen.es (@thefishermen.es)

CANDLE

Sklep: Thefishermen.

Produkt: Radosna Święta Rodzina

Matka Boża dotyka stopy Jezusa, święty Józef trzyma Dziecię w ramionach. Ta alabastrowa płaskorzeźba może pomóc nam naśladować Świętą Rodzinę w naszej codzienności.

SAGRADA FAMILIA

Sklep: La Virgen de la alegría.

Szczęście, świętość są powiązane z rodziną. Wielu jest świętych, do których możemy się uciekać, prosząc ich o pomoc w naszym codziennym życiu. Jednak moc świętego Józefa jako strażnika rodzin jest ogromna. Jeśli skierujemy nasze troski do jego ojcowskiego serca, z pewnością zostaniemy wysłuchani.

Polskie grafiki ze św. Józefem

Studio Błogo

Cośsię święci

Tags:
św. Józefświęcisztuka
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail