Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 23/06/2024 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

Papież o podróży do Kijowa: pracuje się nad tym

Greetings-to-the-journalists-on-the-plane

© Vatican Media

Katolicka Agencja Informacyjna - Redakcja - 02.04.22

Papież Franciszek powiedział dziennikarzom podczas lotu na Maltę, czy rozważał zaproszenie do podróży do Kijowa. Papieska pielgrzymka rozpoczęła się 2, a zakończy 3 kwietnia.

Franciszek o podróży do Kijowa

„Tak, jest na stole” – tak papież Franciszek odpowiedział dziennikarzom podczas lotu na Maltę, którzy zapytali go, czy rozważał zaproszenie do podróży do Kijowa – podaje argentyńska dziennikarka Ines San Martin na Twitterze.

Z kolei polskiej dziennikarce, Magdalenie Wolińskiej-Riedi Ojciec Święty powiedział: „Wy, Polacy, dajecie nam wielką lekcję człowieczeństwa i za to wam dziękuję”. Wolińska-Riedi przekazała papieżowi ziemię z granicy polsko-ukraińskiej i życzenia od uczniów, którzy przyjęli Ukraińców.

Pielgrzymka na Maltę

Franciszek witając się z dziennikarzami zaznaczył, że podróż na Maltę będzie krótka, ale piękna.

Papież przybył na Maltę tuż przed godz. 10.00 samolotem Airbus 320 włoskich linii lotniczych Ita Airway. Wylądował na międzynarodowym lotnisku w Luqa. Podczas dwudniowej wizyty apostolskiej Ojciec Święty odwiedzi La Vallettę, Gozo, Rabat i Florianę.

Hasłem pielgrzymki są słowa zaczerpnięte z biblijnej księgi Dziejów Apostolskich: „Okazywali nam niespotykaną życzliwość” (Dz 28,2). Jest to 36. podróż zagraniczna papieża Franciszka.

Tags:
Maltapapież FranciszekUkraina
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail