Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 28/11/2022 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Żołnierze szaleją z dziećmi na granicy. Dobrze usłyszeć ten śmiech! [wideo]

słowaccy żołnierze

Polícia Slovenskej republiky/Facebook

Redakcja - 29.03.22

W sieci pojawiło się nagranie ze słowackiej granicy. Widać na nim dwóch żołnierzy, którzy rozbawiają ukraińskie rodzeństwo. „Śmiech dzieci jest jak śpiew ptaków” – piszą internauci.

Uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy szukają schronienia poza granicami ojczyzny. Wielu z nich ma za sobą wielogodzinną podróż i przeprawę przez granicę. Jak wesprzeć ich – zmęczonych, przestraszonych, zatroskanych o bliskich, niewiedzących, co będzie?

Okazuje się, że czasami nie potrzeba wiele – wystarczy ciepła herbata, życzliwe słowo i… uśmiech!

Na poniższym nagraniu zobaczycie dwóch słowackich żołnierzy, którzy bawią się z ukraińskimi dziećmi.

„Dźwięk śmiechu tych dzieci prawdopodobnie znaczył dla ich mamy znacznie więcej, niż ci żołnierze mogli sobie wyobrazić”. „Wspaniała robota, chłopaki. Wasz kraj jest z was dumny. Pięknie jest widzieć śmiech w tym bardzo traumatycznym dla tych rodzin czasie”. „Ukraińcy mają szczęście, że większość ich sąsiadów to dobrzy ludzie” – komentują internauci.

Tags:
Ukrainawojna
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail