Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 31/03/2023 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

„Przez chwilę zapłakała, potem była spokojna”. Dziewczynka pozostawiona w tarnowskim oknie życia

newborn.png

Christian Bowen / www.unsplash.com

Ewa Biedroń / KAI - 29.03.22

Tarnowskie józefitki odnalazły dziś (29.03) pozostawioną w miejscowym oknie życia kilkudniową dziewczynkę. To już szóste dziecko pozostawione w punkcie przy ul. Mościckiego.

„Dziewczynka była spokojna, nie spała. Była zabezpieczona przed chłodem. Kiedy siostra zabierała ją z okna, dziewczynka zapłakała, ale później też była spokojna. Przy dziecku nie było listu ani informacji o imieniu” – relacjonowała w rozmowie z KAI s. Pacyfika Pławecka.

„Cieszymy się, że kolejne życie zostało uratowane. Niedawno obchodziliśmy Dzień Świętości Życia” – dodała józefitka. Zgodnie z przepisami odnaleziona w tarnowskim oknie dziewczynka trafiła do miejscowego szpitala. Po przejściu rutynowych badań noworodek zostanie skierowany do procedury adopcyjnej.

Tags:
dzieciokno życiapro-life
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail