Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 24/03/2023 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

Franciszek przekazał ambulans dla mieszkańców Lwowa

mat-napo-ejWJ3a92FEs-unsplash.jpg

Mat Napo | Unsplash | CC0

Vaticannews.va - Katolicka Agencja Informacyjna - 26.03.22

Kard. Konrad Krajewski udał się do Lwowa ambulansem podarowanym przez Papieża Franciszka, który Ojciec Święty w ostatnich dniach osobiście pobłogosławił – poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.

Pojazd zostanie przekazany władzom miasta w celu niesienia pomocy mieszkańcom, których liczba w ostatnim miesiącu znacznie wzrosła z powodu napływu uchodźców ze wschodnich terenów Ukrainy, intensywnie atakowanych przez armię rosyjską. Jest ich tam obecnie kilkaset tysięcy. Mer tego miasta wielokrotnie apelował o międzynarodową pomoc.

Każdego dnia przez główny dworzec kolejowy Lwowa przemieszcza się kolejne 50 tys. zmierzających dalej na zachód uciekinierów – donosi agencja Reutera. Dodaje, że miasto osiągnęło granice swoich możliwości w organizowaniu pomocy dla uciekających przed Rosjanami ludzi. Niewydolne są także służby medyczne, które zmagają się z brakiem rąk do pracy i sprzętu.

Tags:
kard. Konrad Krajewskipapież FranciszekUkraina
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail