Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 29/03/2023 |
Aleteia logo
Pod lupą
separateurCreated with Sketch.

Siedem sposobów, by włączyć się w akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi

000_dv2025512.jpg

VINCENZO PINTO / AFP

Mathilde de Robien - 24.03.22

Papież Franciszek zaprosił wszystkich wiernych do włączenia się w akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Zobacz, jak Ty osobiście możesz uczestniczyć duchowo w tej uroczystości. Poświęcenie nastąpi już w najbliższy piątek, 25 marca.

Słowa modlitwy poświęcenia papież wypowie ok. godz. 18.30 w czasie nabożeństwa pokutnego w Bazylice św. Piotra zaplanowanego na uroczystość Zwiastowania Pańskiego (samo nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.00, transmisja z niego będzie dostępna również na stronach Aletei). W tym samy czasie aktu poświęcenia dokonają duchowni i biskupi na całym świecie. Ma to być „wołanie o pokój”, „krzyk bólu tych, którzy cierpią” zaniesiony przed oblicze Boga, a także „zawierzenie przyszłości ludzkości Królowej Pokoju” – wyjaśniał Ojciec Święty.

Ponadto Franciszek zachęca biskupów, by „zwołali w piątek, 25 marca, kapłanów, osoby zakonne i wiernych do wspólnej modlitwy w miejscach świętych, aby święty Lud Boży wzniósł jednomyślnie błagania do swojej Matki”. Już 13 marca po modlitwie Anioł Pański papież zachęcał: „Proszę wszystkie wspólnoty diecezjalne i zakonne o wzmożenie modlitwy o pokój”.

Wierni są więc również zaproszeni do tego, by w najbliższy piątek włączyć się duchowo w akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi, odmawiając w ciągu dnia modlitwę poświęcenia, poprzez udział we mszy świętej, osobistą modlitwę, czy też udział w innego rodzaju inicjatywach podejmowanych przez diecezje. Ojciec Święty dziękuje też wszystkim, którzy odpowiadają na jego wezwanie do „modlitwy, postu i jałmużny”.

1Weź udział we mszy świętej

W większości diecezji w najbliższy piątek mszom świętym przewodniczyć będą biskupi w jedności z papieżem Franciszkiem. Sprawdź na stronie internetowej swojej diecezji i parafii, co zaplanowano na ten dzień.

2ODMÓW MODLITWĘ POŚWIĘCENIA

Jeśli nie masz możliwości uczestnictwa we mszy świętej, możesz zjednoczyć się z papieżem i wszystkimi kapłanami w czasie osobistej modlitwy, odmawiając akt poświęcenia.

3WEŹ UDZIAŁ WE WSPÓLNOTOWEJ INICJATYWIE MODLITEWNEJ

Niektóre parafie przed mszą świętą i aktem poświęcenia proponują modlitwę maryjną par excellence, czyli różaniec w intencji pokoju.

4PODEJMIJ POST

Już 23 lutego, w przeddzień rosyjskiej napaści na Ukrainę, papież Franciszek wezwał do podjęcia w Środę Popielcową postu w intencji pokoju w Ukrainie. „Na diaboliczny bezsens przemocy odpowiada się orężem Boga: modlitwą i postem” – stwierdził Ojciec Święty.

5Podejmij pielgrzymkę

Są tacy, którzy najlepiej modlą się w drodze! Może warto podjąć pielgrzymkę i w ten sposób trwać w jedności w modlitwie z papieżem?

6WEŹ UDZIAŁ W AKCIE POŚWIĘCENIA DZIĘKI TRANSMISJI

Nabożeństwo pokutne, a także akt poświęcenia, którym przewodniczyć będzie papież Franciszek w Rzymie, będą transmitowane na żywo na portalu Aleteia, a także na kanale TVP3 w piątek od godz. 17.00. To kolejny piękny sposób na trwanie w łączności z całym Kościołem, gdy nie mamy możliwości wyjścia z domu.

7Podejmij konkretne działanie

Papież ponowił swoje wezwanie do jałmużny. Każdy z nas może modlitwę połączyć z konkretnym działaniem pomocowym wobec obywateli Ukrainy.

Tags:
MaryjamodlitwaRosjaUkraina
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail