Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 28/11/2022 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Sean Penn w Krakowie. Jego fundacja wesprze uchodźców

Sean-Penn-signs-a-contract-with-Krakow-authorities-to-help-refugees-AFP

STRINGER / ANADOLU AGENCY / ANADOLU AGENCY VIA AFP

Redakcja - 24.03.22

23 marca fundacja CORE, której współzałożycielem jest hollywoodzki aktor i reżyser, podpisała porozumienie z władzami Krakowa. Teraz połączą siły, żeby pomagać uchodźcom.

„Byliśmy wszyscy przekonani, że w Europie, tak ciężko doświadczonej w trakcie II wojny światowej, nigdy nie przyjdzie nam spotkać się tak bezpośrednio z bestialstwem wojny. Niestety stało się inaczej. Jesteśmy zmuszeni do tego, aby zadbać o naszych przyjaciół z Ukrainy w Krakowie, jak i tam na miejscu, w Ukrainie” – 23 marca podczas konferencji prasowej mówił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

W tę pomoc aktywnie zaangażuje się m.in. fundacja Seana Penna. Hollywoodzki aktor zapewnił, że wsparcie będzie dotyczyło zarówno organizacji, jak i finansów. Fundacja ma już duże doświadczenie w udzielaniu pomocy w sytuacjach kryzysowych, dlatego chętnie się nim podzieli.

Jak poinformowała dyrektor generalna CORE Ann Lee, fundacja zebrała już w USA 1,5 mld dolarów na pomoc Ukraińcom. Potrzeba jednak znacznie więcej.

Celem zawartego porozumienia jest udzielanie pomocy humanitarnej ukraińskim uchodźcom podróżującym przez Kraków i osiedlającym się w mieście oraz wspieranie w tym zakresie Krakowa. Współpraca będzie dotyczyć wsparcia finansowego działań wolontariuszy i pracowników obsługujących magazyny, punkt relokacyjno-informacyjny na Dworcu Głównym oraz wykonujących rozmaite działania pomocowe oraz wiedzy technicznej niezbędnej przy koordynacji prac wolontariuszy. Fundacja deklaruje także pomoc nieformalnie działającym centrom dla uchodźców w Krakowie oraz wsparcie w zabezpieczaniu pojawiających się potrzeb.

Więcej o zaangażowaniu Seana Penna w pomoc Ukrainie przeczytasz tutaj:

Tags:
Ukrainawojna
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail