Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 15/07/2024 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

Papież Franciszek zadzwonił do Zełeńskiego: „Robię wszystko, co możliwe, by zakończyć wojnę”

Papież Franciszek i Prezydent Ukrainy

FILIPPO MONTEFORTE/AFP/East News | HANDOUT/AFP/East News

Katolicka Agencja Informacyjna - 22.03.22

Ambasador Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej Andrij Jurasz ujawnił, że papież po raz kolejny zadzwonił do prezydenta Ukrainy Włodymyra Zełeńskiego.

Franciszek dzwoni do Zełeńskiego

„Nowy, widoczny gest wsparcia ze strony papieża Franciszka” – napisał dyplomata na Twitterze. „Kilka minut temu Ojciec Święty zadzwonił do prezydenta Zełeńskiego. Papież powiedział, że «modli się i robi wszystko, co możliwe, aby zakończyć wojnę». Zełeński odpowiedział, że Jego Świątobliwość «jest najbardziej oczekiwanym gościem na Ukrainie»”.

Z kolei prezydent Zełeński na swoim koncie na Twitterze napisał: 

„Dziś rozmawiałem z Jego Świątobliwością Papieżem Franciszkiem, który powiedział bardzo ważne słowa: «Rozumiem, że chcecie pokoju, rozumiem, że chcecie się bronić, rozumiem, że wojsko broni cywilów, a cywile bronią własnej ojczyzny». Powiedziałem mu: «Nasi ludzie stali się wojskiem, gdy zobaczyli, jakie zło przynosi ze sobą wróg, jak wiele zniszczeń pozostawia za sobą i jak wiele krwi chce zobaczyć rozlanej»”.

Papież Franciszek po raz pierwszy zadzwonił do ukraińskiego prezydenta 26 lutego wieczorem, po rozmowie, również po raz pierwszy, z arcybiskupem większym Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego Światosławem Szewczukiem.

Tags:
papież FranciszekUkraina
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail