Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 28/11/2022 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

8-letnia Iris: Droga Ukraino, te pieniądze to wszystko, co mam

WEB2-IRIS-DON-CAPTURE-FACEBOOK.jpg

Capture Facebook I Éparchie Saint Volodymyr le Grand de Paris

Bérengère Dommaigné - 17.03.22

Ukraińska katedra św. Włodzimierza Wielkiego w Paryżu otrzymała wspaniały dar. 8-letnia dziewczynka podzieliła się z mieszkańcami Ukrainy wszystkimi swoimi oszczędnościami.

W jednym z ostatnich postów udostępnionych na portalu Facebook ukraińska katedra obrządku greckokatolickiego pw. św. Włodzimierza Wielkiego, mieszcząca się przy Rue des Saints-Pères w VI dzielnicy w Paryżu, opublikowała zdjęcie przedstawiające pewną złożoną kilka dni wcześniej ofiarę – bez wątpienia jedną z najpiękniejszych. Dzięki temu wpisowi poznajemy dziewczynkę, która dla Ukrainy oddała wszystkie swoje oszczędności, co wyjaśnia we własnoręcznie sporządzonej notatce:

Droga Ukraino, mam na imię Iris i bardzo mi przykro z powodu wojny. Nie jestem z Rosji, tylko z Limerick (w Irlandii – przyp. red.). Mam nadzieję, że większość z Was przeżyje wojnę. Pieniądze, które Wam przekazuję, to wszystko, co mam. Uściski, Iris.

Podobnie jak w ewangelicznej przypowieści o wdowim groszu, w 2022 roku to 8-letnia dziewczynka daje nam lekcję wiary i szczodrości. Tych kilka monet jest z całą pewnością największym skarbem, jakie w tych dniach otrzymali mieszkańcy Ukrainy.

Tags:
Ukrainawojna
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail