Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 24/03/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

7 nawyków, które warto wdrożyć, aby umocnić swój związek

shutterstock_1465371935.jpg

Jelena Zelen I Shutterstock

Mathilde de Robien - 11.03.22

Relacja miłości zawiązuje się poprzez codzienną uważność na drugiego i ona też ją podtrzymuje. Oto siedem postaw, które wzmacniają miłość w związku.

Czy dziękuję mojemu współmałżonkowi za przysługę, nawet jeśli wydaje mi się błaha czy zupełnie normalna? Czy jest coś, co powinnam wybaczyć mojemu mężowi/powinienem wybaczyć mojej żonie? A może to ja powinienem/powinnam przeprosić? Nawet jeśli chodzi o jakiś pozornie nic nieznaczący brak delikatności.

Kiedy ostatni raz miała miejsce nasza małżeńska modlitwa? Kiedy mamy zaplanowaną kolację tylko we dwoje? Czy mój rytm życia współgra z moimi potrzebami? Wszystkie te pytania zapraszają do przemyśleń. To właśnie wdzięczność, przebaczenie, małżeńska modlitwa, rozmowa o wspólnych planach i potrzebach każdego z osobna przyczyniają się do wzmocnienia i ożywienia relacji, a tym samym do umocnienia małżeństwa.

Oto 7 nawyków, które warto wdrożyć, aby umocnić swój związek:

Tags:
małżeństworelacjezwiązek
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail