Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 28/11/2022 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Pierwsza dama apeluje: „Rosyjskie kobiety, zatrzymajcie wojnę!” Polki włączają się do akcji

Pierwsza dama zachęca do akcji rosyjskie kobiety

Redakcja - 09.03.22

Agata Kornhauser-Duda wezwała wszystkie kobiety, by zjednoczyły się w walce o pokój. „Kobiety razem mogą zdziałać wiele i wierzę, że naprawdę mogą zatrzymać wojnę w Ukrainie” – powiedziała. Jej apel nie pozostaje bez odzewu.

„Zwracam się z apelem do kobiet na całym świecie. Nie możemy pozostać obojętne wobec wojny na Ukrainie, która z dnia na dzień pochłania coraz więcej ofiar, także wśród ludności cywilnej. Przypadający 8 marca Międzynarodowy Dzień Kobiet to jedno z najważniejszych świąt w Rosji. Wykorzystajmy tę szczególną okazję, by zwrócić się do wszystkich kobiet w Rosji z apelem o powstrzymanie toczącej się w Ukrainie wojny” – zachęciła Agata Kornhauser-Duda.

Poprośmy je o to, by dla pokoju i życia, jako matki, żony, córki oficerów rosyjskich żołnierzy uczestniczących w inwazji na Ukrainę wystąpiły w dniu swego święta przeciw dalszemu rozlewowi krwi.

Pierwsza dama zaapelowała, by 8 marca w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia kobiet trzymających kartki z napisem:

#RosyjskieKobietyZatrzymajcieWojnę.

Pierwsza dama wyraziła nadzieję, że to przesłanie „rozejdzie się szeroko po świecie, zdoła przebić się przez rosyjską cenzurę i dotrze do serc i umysłów tysięcy Rosjanek”.

Kobiety razem mogą zdziałać wiele i wierzę, że naprawdę mogą zatrzymać wojnę w Ukrainie.

Do akcji zapoczątkowanej przez pierwszą damę 8 marca licznie włączyły się internautki – kobiety zaangażowane w politykę, uczennice szkół średnich, kobiety pracujące w domach kultury i urzędach gminy, podopieczne domu seniora czy siostry zakonne.

Tags:
kobietyUkrainawojna
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail