Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 28/11/2022 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Anna Lewandowska szykuje mieszkanie dla uchodźców. „Babcia by tego chciała”

Anna i Robert Lewandowscy

Invision/Invision/East News

Redakcja - 07.03.22

„Nikt nas nie uczył ani nas nie przygotował, jak sobie radzić, kiedy tuż za naszą granicą giną kolejni niewinni ludzie. Natomiast, żeby być oparciem dla innych – sami musimy być silni” – podkreśla Anna Lewandowska, zachęcając wszystkich do udzielania mądrej pomocy.

Kilka dni temu Anna Lewandowska, żona Roberta, podzieliła się z internautami smutną wiadomością o śmierci ukochanej babci Joli.

Każdy, kto poznał moją Babcię ten wie, jak wspaniałą była osobą.
Babciu, jeszcze pójdziemy kiedyś razem do opery… tej Anielskiej.
Kocham Cię i na zawsze pozostaniesz w moim sercu.
Wiem, że całą siłę, którą mam teraz dostaję od Ciebie.

View this post on Instagram

A post shared by 𝗔𝗻𝗻𝗮 𝗟𝗲𝘄𝗮𝗻𝗱𝗼𝘄𝘀𝗸𝗮 (@annalewandowska)

Mimo trudnych chwil Anna Lewandowska nie ustaje w udzielaniu pomocy potrzebującym. Postanowiła m.in. przygotować mieszkanie po babci na potrzeby uchodźców z Ukrainy.

Szykujemy mieszkanie dla rodziny z Ukrainy. Mieszkanie po babci… Na pewno by tego chciała.

Od początku wojny Anna Lewandowska wspiera organizacje charytatywne i zachęca swoich fanów do udzielania mądrej pomocy:

Podkreśla przy tym, jak ważne jest słuchanie własnych emocji i potrzeb – żeby nie ulec pomocowemu wypaleniu.

Nie sposób przewidzieć, ile to zło jeszcze potrwa… Obserwuję, jak z obecną sytuacją radzą sobie różni ludzie. Jak różne są reakcje. Podobnie jak z żałobą – każdy przeżywa to na swój własny sposób.

Jedni starają się nadążać za każdym kolejnym newsem, inni w ogóle odcinają się od serwisów informacyjnych i social mediów. Jedni angażują się w pomoc na 200%, inni rzucają w wir zawodowej pracy. Część z nas nie ma siły wstać z łóżka, inni zaś rozładowują stres podczas treningu albo spaceru po lesie.

KAŻDE z tych rozwiązań jest ok, jeśli pomaga. Jeśli MY czujemy dzięki temu ukojenie. Kochani, nieważna jest teraz ocena innych. Nieważne, że ktoś uważa swój sposób reakcji za lepszy. Najlepszy jest ten, który nam samym odpowiada.

Nikt nas nie uczył ani nas nie przygotował jak sobie radzić, kiedy tuż za naszą granicą giną kolejni niewinni ludzie. Natomiast, żeby być oparciem dla innych – sami musimy być silni. Musimy zadbać też o siebie.

Tags:
pomocUkrainawojna
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail