Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 29/03/2023 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

Zalecenie Ojca Pio na dobre rozpoczęcie Wielkiego Postu

PADRE PIO

Renata Sedmakova | Shutterstock

Mathilde de Robien - 04.03.22

Zalecenie Ojca Pio potwierdza słowa Ewangelii ze Środy Popielcowej: „Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swojej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie” (Mt 6,6).

Środa Popielcowa, która w tym roku przypadła 2 marca, oznacza dla katolików rozpoczęcie Wielkiego Postu. Zacytowane poniżej słowa Ojca Pio zachęcają do żarliwej modlitwy i wskazują, jak trwać przy Bogu niezależnie od stopnia zaawansowania w życiu duchowym. Pierwszy krok to cicho wejść do swojej izdebki.

O. Pio na Wielki Post

„Bądź wytrwały w modlitwie i w rozważaniu. Powiedziałeś mi, że już zacząłeś. To wielka pociecha dla ojca, który cię kocha jak siebie samego! Czyń więc postępy w miłości do Boga. Każdego dnia rób kolejny krok: nocą, w słabym świetle lampy, pośród słabości i wyjałowienia ducha; albo za dnia, w radości i świetle rozjaśniającym duszę.

Jeśli możesz, mów do Boga w modlitwie, wysławiaj Go. Jeśli ci się nie uda, bo nie masz jeszcze wprawy w rozwijaniu życia duchowego, nie niepokój się: zamknij się w swoim pokoju i stań przy Bogu. On cię dostrzeże i doceni twoją obecność i twoje milczenie. Następnie weźmie cię za rękę, będzie do ciebie mówił i chodził z tobą tam i z powrotem po ścieżkach ogrodu, jakim jest modlitwa, a ty znajdziesz w tym pociechę.

Zwyczajne trwanie przy Bogu, żeby wyrazić swoją wolę bycia Jego sługą to doskonałe ćwiczenie duchowe pozwalające posuwać się naprzód drogą doskonałości. Jeśli jednoczysz się z Bogiem w modlitwie, to sprawdź, kim naprawdę jesteś; mów do Niego, jeśli możesz, ale gdyby ci się to nie udało, zatrzymaj się, nie przestając trwać przy Nim. I nie podejmuj dalszych wysiłków”.

Tags:
ojciec PioWielki Post
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail