Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 29/11/2022 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

90. wybudzenie w klinice „Budzik”. Marta po 6 miesiącach wraca do domu i pasji

KLINIKA BUDZIK

TRICOLORS/East News

Anna Gębalska-Berekets - 04.03.22

W warszawskiej klinice „Budzik” wybudziła się dziewczynka, która we wrześniu 2021 r. została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych. To już 90. wybudzenie w placówce. „Dzięki wszystkim Aniołom Marta wraca do domu, szkoły i swoich pasji. Ma przed sobą jeszcze dużo pracy, ale wie, co chce robić w życiu” – poinformowała klinika.

24 września 2021 r. w drodze do szkoły Marta została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych. Gdy trafiła do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie na oddział chirurgii i traumatologii dziecięcej, a następnie na oddział anestezjologii, lekarze ocenili jej stan jako krytyczny. Dziewczynka doznała rozległego urazu wielonarządowego, obrzęku mózgu z niedowładem czterokończynowym, uszkodzenia tętnicy szyjnej wewnętrznej.

W listopadzie 2021 r. w stanie śpiączki została przyjęta do kliniki „Budzik”. Była otoczona opieką personelu, wspierali ją także koleżanki oraz koledzy ze szkoły.

Marta po sześciu miesiącach wraca do domu

1 marca 2022 r. pracownicy kliniki „Budzik” napisali, że intensywna rehabilitacja, opieka medyczna na najwyższym poziomie oraz wielki upór i determinacja Marty przyniosły upragniony skutek. Dziewczynka po sześciu miesiącach pobytu w placówce wraca do domu, do szkoły i swoich pasji.

Wielką rolę w tym procesie odegrała grupa rówieśników – koleżanki i koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Lublinie, Liceum Plastycznego im. C. K. Norwida w Lublinie, MDK „Akacja” w Lublinie oraz grono przyjaciół i znajomych. To dzięki wszystkim ANIOŁOM Marta wraca do domu, szkoły i swoich pasji. Ma przed sobą jeszcze dużo pracy, ale Ona wie, co chce robić w życiu – czytamy w komunikacie kliniki „Budzik” na Facebooku.

Pod opublikowanym postem pojawiły się komentarze. Internauci nie kryją radości i satysfakcji. „Dużo zdrowia, sił i wytrwałości! A dla Budzika i całej armii Aniołów wielkie dzięki i gratulacje!”, „Super Marta! Wytrwałości i pogody ducha!”, „Wspaniała wiadomość! Mieszkam koło Lublina. Życzę Marcie szybkiego powrotu do pełni zdrowia. 90 wybudzeń – piękny bilans. Gratulacje dla dla całego zespołu Kliniki Budzik, robicie tyle dobrego” – to tylko niektóre z wpisów.

„Budzik”. Klinika pełna cudów

Klinika „Budzik” im. Oli Janczarskiej przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie została uruchomiona w lipcu 2013 r. z inicjatywy Fundacji „Akogo?” założonej przez Ewę Błaszczyk. Aktorka jest mamą Aleksandry, która dwadzieścia dwa lata temu zapadła w śpiączkę.

Marta to już 90. osoba, która wybudziła się ze śpiączki. Pierwszą pacjentką była Klaudia ze Słupska. Kobieta wybudziła się 13 września 2013 r., po tym, jak została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych. Tuż po otwarciu „Budzika”, w lipcu 2013 r., trafiła do warszawskiej kliniki prosto z intensywnej terapii. Przebywała w niej 3 miesiące i odzyskała nowe życie.

Źródło: Klinika „Budzik” dla dzieci w Warszawie/Facebook.

Tags:
dobra historia
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail