Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 30/01/2023 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Lekarze wzięli ślub w kijowskim szpitalu. „Dzisiaj trzeba kochać szybciej”

Małżeństwo lekarzy w czasie wojny

@nexta_tv | Twitter

Redakcja - 02.03.22

Ich ślub odbył się w zwyczajnej sali, a towarzyszyło im zaledwie kilka osób. Zamiast sukni ślubnej i garnituru były codzienne, lekarskie kitle. Zostało to, co najważniejsze – prawdziwa miłość.

Savez-vous que Aleteia ne peut vivre que grâce à la générosité de ses lecteurs
JE DONNE
Aleteia a vraiment besoin de vous

Ślub w szpitalu w Kijowie

W tych trudnych, niespokojnych czasach Ukraińcy zaskakują cały świat swoim hartem ducha i siłą. Zaskakują też takimi decyzjami, jak ta, którą podjęli zakochani, młodzi lekarze. Postanowili nie czekać na lepszy moment i w jednym z kijowskich szpitali powiedzieli sobie sakramentalne „tak”! Ich ślub odbył się w zwyczajnej sali, a towarzyszyło im zaledwie kilka osób. Zamiast sukni ślubnej i garnituru były codzienne, lekarskie kitle. Zamiast welonu, kwiatek we włosach panny młodej. Zostało to, co najważniejsze – prawdziwa miłość.

Filmik z tego niecodziennego ślubu opublikował na Twitterze portal Nexta.

„Dziś trzeba kochać szybciej”

Choć w ceremonii uczestniczyła zaledwie garstka osób, pod nagraniem pojawiły się setki gratulacji i dobrych słów. „Gratulacje! Bądźcie silni i nigdy nie zapominajcie, że miłość zawsze zwycięży!”; „Bądźcie zdrowi i szczęśliwi pod Boską opieką”; „Żyjcie długo i bądźcie najszczęśliwsi na świecie!”.

Wśród komentarzy, które popłynęły z całego świata, pojawiło się też porównanie tej sytuacji do ślubów podczas II wojny światowej. „W Polsce od 1939 roku też tak było. Dzisiaj trzeba kochać szybciej” – napisała internautka.

To nie pierwszy ślub, na który zdecydowali się młodzi Ukraińcy podczas tej wojny. Przeczytajcie o poruszającej decyzji Jariny i Swiatosława:

Tags:
ślubUkrainawojna
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!