Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 31/03/2023 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

„Zachorowałem, robiąc to, co kocham” – napisał lekarz krótko przed śmiercią z powodu COVID-19

LUCAS AUGUSTO

Facebook Lucas Augusto

Ricardo Sanches - 01.02.22

Tuż przed trafieniem na OIOM brazylijski lekarz napisał w mediach społecznościowych, że nie żałuje opieki nad pacjentami. „Zrobiłbym to jeszcze raz”.

Wiadomość brazylijskiego 32-letniego lekarza Lucasa Augusto Piresa, wysłana na kilka minut przed zabraniem go na OIOM z powodu COVID-19, poruszyła media społecznościowe.

„Zrobiłbym to jeszcze raz”

Będąc już w ciężkim stanie neurochirurg powiedział, że złapał tę chorobę robiąc to, co kochał, a mianowicie pracując jako lekarz. Twierdził nawet, że zrobiłby to raz jeszcze:

„Obecnie idę na OIOM z powodu pogorszenia się mojego stanu. Będę teraz niedostępny, ale z góry dziękuję moim przyjaciołom za ich modlitwy. Złapałem tę chorobę robiąc to, co kocham, opiekując się moimi pacjentami z miłością i oddaniem. Zrobiłbym to jeszcze raz”.

Lekarz miał jeszcze czas, by dać świadectwo swojej wiary w Boga i w plany, jakie ma dla każdego z nas: „Wiem, że mój Bóg jest ponad wszystkimi rzeczami, Jego drogi i cele są zawsze sprawiedliwe i doskonałe, i że ostatecznie wszystko razem działa dla dobra tych, którzy kochają Boga, dla tych, którzy są powołani zgodnie z jego zamiarem”.

Oddał życie, by ratować innych

Niestety lekarz nie pokonał komplikacji związanych z COVID-19 i zmarł 8 sierpnia 2020 r. Pozostawił żonę i dwójkę małych dzieci.

Po jego śmierci wdzięczność za jego pracę zalała portale społecznościowe. Do dziś jego droga, naznaczona odwagą i miłością do zawodu, inspiruje bliskich, przyjaciół i nieznajomych, którzy podziwiają tego bohatera, który oddał życie, by ratować innych.

Tags:
koronawiruslekarzpomoc
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail