Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 30/11/2022 |
Aleteia logo
Sztuka i podróże
separateurCreated with Sketch.

Ferie w klasztorze? Poznaj nasze propozycje noclegów w nietypowych miejscach! [zdjęcia]

DOMINIKANIE W PRADZE

Nessa Gnatoush | Shutterstock

Jolanta Tokarczyk - 29.01.22

Poszukując miejsc na ferie przyszło ci do głowy, by spędzić je w… klasztorze? Czemu nie! Można pobyć dłużej sam na sam ze swoimi myślami, a także odkryć, co nam (nie)zbędne do życia!

Góry, czasami morze albo tereny nizinne. Pomysłów na atrakcyjne spędzenie zimowych ferii może być mnóstwo. Czy jednak planując turystyczne atrakcje pomyśleliśmy kiedyś, by nocleg spędzić w klasztorze?

Ferie w klasztorze?

Możliwości jest wiele, choć należy się przygotować również na pewne ograniczenia. Klasztorne bramy zamykane są zwykle około godz. 22, a do 5-6 rano obowiązuje cisza nocna. Jeśli ktoś nie przywykł do spędzania czasu z samym sobą, musi wiedzieć, że wybierając nocleg w klasztorze przyjdzie mu pobyć dłużej z własnymi myślami. Przestrzeń klasztornych korytarzy nie sprzyja głośnym rozmowom.

Po tygodniu spędzonym na wyciszeniu, z dala od pokus świata i wszechobecnych mediów, może się okazać, że wcale nie były nam one tak nieodzowne do życia, jak nam się wcześniej wydawało…

Kliknij w galerię zdjęć, by poznać nasze propozycje na ferie w klasztorze:

Tags:
klasztor
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail