Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 30/11/2022 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Męski fryzjer wzrusza swojego chorego na raka przyjaciela! Ten gest mówi tak wiele…

BARBER

Reprodução / Instagram

Ricardo Sanches - 27.01.22

„Chcemy przejść tę drogę wraz z tobą, będziemy obok, jak zawsze. Chcemy pokazać, czym jest prawdziwa przyjaźń, bo wszyscy jesteśmy jednym”.

Pewien fryzjer zaskoczył swego kolegę, który przed rozpoczęciem chemioterapii zjawił się u niego w salonie, aby ogolić głowę.

„Nie jesteś sam”

Fryzjer udzielił wzruszającej lekcji empatii i solidarności. Po zakończeniu golenia głowy przyjaciela… zaczął golić własną głowę. Powiedział też do przyjaciela: „Nie jesteś sam”. Wówczas chory chłopak wybuchnął płaczem.

Film ukazujący całą tę scenę stał się niedawno internetowym viralem.

Prawdziwa przyjaźń

Sytuacja ta wydarzyła się w Hiszpanii. W wywiadzie dla gazety „Mirror”, Neftali Martin, chłopak chory na raka układu limfatycznego, opowiedział, że wybrał się do salonu fryzjerskiego przyjaciela, Joela Ortegi Gonzáleza, aby nagrać moment golenia głowy. Nie spodziewał się jednak takiej wzruszającej reakcji przyjaciela.

Również salon fryzjerski zamieścił na swoim profilu na Facebooku film z komentarzem: „Chcemy przejść tę drogę wraz z tobą, będziemy obok, jak zawsze. Chcemy pokazać, czym jest prawdziwa przyjaźń, bo wszyscy jesteśmy jednym”.

Tags:
przyjaźńrak
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail