Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 30/03/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Naucz się dziwić! Lekcja zachwytu od ks. Twardowskiego

JAN TWARDOWSKI

CZESLAW CZAPLINSKI/FOTONOVA

Redakcja - 18.01.22

„Bóg się ukrył dlatego by świat było widać / gdyby się ukazał to sam byłby tylko / kto by śmiał przy nim zauważyć mrówkę (...) miłość której nie widać / nie zasłania sobą” – pisał ks. Jan Twardowski.

Potrafił zauważyć „pasikonika jak szmaragd z oczami na przednich nogach”, „kolibra lecącego tyłem”, „kanciaste orzeszki buku, co pękają tylko na czworo” i „słonia wstydzącego się umierać może dlatego że taki duży”.

Zachwycał się światem. Widział go lepiej, głębiej, dokładniej, prościej – jak małe dziecko. Zaciekawiał się, słuchał, przyglądał, zastygał. I uczył nas, że za tym wszystkim, co dobre, kryje się Bóg.

A dlaczego właściwie się kryje?

Zapraszamy cię dziś na chwilę oddechu z poezją księdza Jana Twardowskiego:

Tags:
czytanienatura
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail