Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 31/01/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Choinka w płomieniach i agrafki na pustyni. Suche dowcipy, które rozbawią twoje dziecko

DOWCIPY

fizkes | Shutterstock

Joanna Operacz - 16.01.22

Jedną z najfajniejszych rzeczy w wychowywaniu dzieci jest to, że można się z nimi dzielić sprawami, które dla nas są oczywiste, a w młodych ludziach wzbudzają zachwyt. Ale najlepsze jest to, że można im bezkarnie opowiedzieć żenująco stary dowcip i rozśmieszyć je do łez.

Savez-vous que Aleteia ne peut vivre que grâce à la générosité de ses lecteurs
JE DONNE
Aleteia a vraiment besoin de vous

Niedawno poprosiłam swojego dwunastolatka, żeby włączył lampki na choince. Żartobliwie rzuciłam coś w stylu: „Tylko włącz tak, żeby się świeciły, ale nie paliły” i… napotkałam zdziwiony wzrok. Nie wiem, jak się uchował przez tyle lat, ale okazało się, że nie zna tego żartu. Aż zazdrościłam sobie samej, że mogę mu go opowiedzieć. Śmiał się potem chyba pół dnia.

Ale ostrożnie! Jeśli opowiecie dziecku suchara i okaże się, że ono już go zna, to zamiast tytułu króla/królowej dowcipu możecie zyskać tytuł króla/królowej żenady. To jest ryzykowne, zwłaszcza kiedy ma się w domu nastolatki. Sprawdzone (niestety) info!

Zobaczcie 12 najzabawniejszych dowcipów ever. Bez polityki, trudnych słów i kontekstów niezrozumiałych dla maluchów. Testowane na dzieciach!

Tags:
humor
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!