Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 24/03/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Jak powstają komunikanty? Te siostry pokazują na TikToku!

EUCHARIST PRODUCTION

sanctafamiliamedia | TikTok | Fair Use

Cerith Gardiner - 15.01.22

Ubrane na czerwono zakonnice pokazują swoją miłość i troskę o Chrystusa i resztę świata.

Kiedy byłam dziewczynką, moją ulubioną częścią mszy świętej było obserwowanie wszystkich aspektów liturgii eucharystycznej. Byłam przekonana, że małe opłatki zstępują prosto z nieba do tabernakulum i napełniają kielich, aby ksiądz mógł podzielić się nimi z wiernymi (Nadal lubię myśleć, że tak jest!).

Biorąc pod uwagę, że rok 2022 został ogłoszony Rokiem Eucharystii, pomyślałam, że nadszedł czas, aby zająć się tym kluczowym pytaniem: Jak dokładnie powstają te małe, okrągłe opłatki?

Cały proces ujawnia filmik opublikowany niedawno na TikToku. Zobaczycie w nim, że procedura wymaga od sióstr bardzo precyzyjnego mierzenia i cięcia, jak również wiele modlitwy.

Nagranie pokazuje kilka ciężko pracujących sióstr redemptorystek. Komunikanty są przez nie prasowane i cięte. W końcu trafiają do miski. Oczywiście jest też czas na kontrolę jakości.

Te ubrane na czerwono zakonnice, które dzielą się tym, że „pozostają na terenie klasztoru, poza światem, ale trzymając świat w sercu w modlitwie”, pokazują swoją miłość i troskę o Chrystusa i resztę świata. Dają przecież nam, wiernym, możliwość przyjęcia Go w Eucharystii.

@sanctafamiliamedia

Ever wondered how Communion bread is made? Here is a sneak peak of our latest #project#communion#catholic#howitsmade#catholictiktok#catholic

♬ Classical Music – Classical Music

Tags:
Komunia Świętamszazakonnica
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail