Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 21/03/2023 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

„Uratowała mnie Sandra Sabattini”: ksiądz opowiada o cudzie uzdrowienia

VENERABLE SANDRA SABATTINI

Fair Use | Aleteia

Il Timone - 13.01.22

Kolejny cud na koncie bł. Sandry Sabattini? Ks. Alessio, który w marcu 2020 r. był hospitalizowany i wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej opowiada o tym, jak modlącej się za niego kobiecie dwukrotnie ukazała się błogosławiona i zapewniła, że wszystko dobrze się skończy.

Bł. Sandra Sabattini

„W Kościele są święci małżonkowie i święci rodzice. Czy nie byłoby dobrze mieć też świętej narzeczonej?” – mówiąc te słowa ks. Oreste Benzi, założyciel Wspólnoty Papieża Jana XXIII, miał na myśli Sandrę Sabattini, która zginęła w wieku zaledwie 22 lat, potrącona przez samochód 29 kwietnia 1984 r. w Igea Marina niedaleko Rimini – właśnie w drodze na spotkanie wspólnoty.

W październiku 2019 r. Stolica Apostolska uznała, że niewytłumaczalne wyzdrowienie Stefano Vitaliego było cudem za wstawiennictwem Sandry Sabattini. W konsekwencji w październiku 2021 r. młoda Włoszka została beatyfikowana.

Choroba i pierwsze widzenie

Ks. Alessio Alasia zachorował na COVID-19 w czasie pierwszej fali zakażeń. Jego stan był na tyle poważny, że przez 5 tygodni utrzymywano go w śpiączce farmakologicznej, a biskup Rimini Francesco Lambiasi poprosił wiernych o modlitwę za duchownego.

Portal Buongiorno Rimini podaje, że jedna z wiernych – nie znając osobiście duchownego – zaczęła się modlić za ks. Alessio przez wstawiennictwo Sandry Sabattini, której proces beatyfikacyjny był wówczas w toku.

W niedzielę 29 marca 2020 r. o godz. 5.40 kobieta budzi się, siada na łóżku i w tym momencie w rogu pokoju widzi uśmiechniętą twarz Sandry. Rozpoznaje ją, ponieważ ma na komodzie ulotkę z modlitwą o beatyfikację Służebnicy Bożej, którą odmawia co wieczór. Zresztą poprzedniego wieczora włożyła ją do książki jako zakładkę.

Nie martw się, wszystko będzie dobrze” – uśmiecha się Sandra. Kobieta czym prędzej sięga po ulotkę i zapisuje: „29 marca – godzina 5.40”. Jednak potem przez rok nikomu o tym nie mówi. Zastanawia się jedynie, dlaczego akurat jej to się przydarzyło.

Uzdrowienie

Stan ks. Alessio zdawał się pogarszać. Infekcja wirusowa przerodziła się w bakteryjną. 10 kwietnia 2020 r., w Wielki Piątek, rozeszła się wieść, że jego droga dobiega końca.

I wtedy młoda Służebnica Boża wraca, zjawia się kobiecie ponownie. Jest 13 kwietnia 2020 r., Poniedziałek Wielkanocny. Dziewczyna uśmiecha się i zapewnia: „Ja się tym zajmę”. Kilka dni później ks. Alessio zaczyna wracać do zdrowia.

Kobieta zachowała dla siebie tę niezwykłą historię i dopiero po roku postanowiła opowiedzieć o niej samemu zainteresowanemu. Duchowny był zdumiony, ale podkreśla, że to nie był jedyny znak, że w czasie choroby czuwała nad nim Opatrzność.

Sam bp Francesco Lambiasi opowiedział, że w Wielki Piątek, kiedy stan ks. Alessio wydawał się beznadziejny, pewna poważna i wiarygodna osoba powiedziała mu, żeby przestał się modlić o uzdrowienie ks. Alessio, ponieważ ono już nastąpiło, a rozpoczął modlitwę dziękczynną.

Ks. Alessio opowiada na filmie, że sam zastanawiał się, dlaczego coś takiego przydarzyło się jemu. Przecież nie zasługuje na uzdrowienie bardziej niż inni. I odpowiada, że być może dlatego, że jako ksiądz ma narzędzia do tego, żeby właściwie odczytać ten znak.

Iltimone.org / Aleteia / ks

Tags:
błogosławienicudkoronawirusuzdrowienie
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail