Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 18/07/2024 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Ci mnisi założą wkrótce designerskie habity!

HABIT TRAPISTÓW

materiały prasowe G-Star Raw | La Trappe

Katolicka Agencja Informacyjna - 12.01.22

Zgromadzenia zakonne nie są znane z kreowania nowych trendów w modzie. Dotyczy to również trapistów, znanych z produkcji piwa. Jednak wkrótce mnisi z opactwa w niderlandzkim Koningshoeven koło Tilburga będą naprawdę stylowi, ponieważ ubiorą się w designerskie habity.

Specjalizująca się w strojach z dżinsu znana niderlandzka marka modowa zaprojektowała dla tamtejszych mnichów nowy habit zakonny z bawełny organicznej oraz dżinsu wykonanego z recyklingu. Szczególnie praktycznym elementem nowego habitu z dżinsu jest kieszeń na piersi, w której mieści się różaniec.

HABIT TRAPISTÓW

Informująca o tym niemiecka agencja katolicka KNA zwróciła uwagę, że trapiści są jednym z najbardziej surowych zakonów w Kościele katolickim. Ich habit jest znakiem pokory i prostoty.

Według opactwa do współpracy doszło „ze wspólnego zamiłowania do rękodzieła” oraz odpowiedzialności za środowisko. Zrównoważony rozwój odgrywa dużą rolę w produkcji piwa przez mnichów. Recyklingowi podlega np. woda – tłumaczyli niderlandzcy trapiści. Ich opactwo Matki Bożej w Koningshoeven jest znane z powodu piwa trapistów „La Trappe”, produkowanego tam od 1884 roku.

HABIT TRAPISTÓW

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy inicjatywy trapistów z tego opactwa dostają się na pierwsze strony gazet. W styczniu trapiści otworzyli tzw. e-nowicjat. Na specjalnie przygotowanej stronie internetowej osoby zainteresowane życiem zakonnym mogą zapoznać się z wymaganiami oraz życiem w klasztorze trapistów.

ts (KAI) / Koningshoeven

Tags:
modazakonzakonnik
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail