Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 31/03/2023 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Niestraszne im omikron i śnieżyce. Mieszkańcy Quebecu zbierają się na polowych mszach

WEB2-MASS-QUEBEC-SANCTUAIRE-NOTRE-DAME-DU-CAP.jpg

Sanctuaire Notre-Dame-du-Cap I Facebook

Sanktuarium Notre-Dame-du-Cap, 9 stycznia 2022.

Agnès Pinard Legry - 11.01.22

Wzrost liczby zakażeń wariantem omikron koronawirusa SARS-CoV-2 poskutkował zamknięciem dla wiernych kanadyjskich świątyń. Ci jednak, mimo śnieżyc i wiatru, zbierają się na polowych mszach. W ostatnią niedzielę pod sanktuarium Notre-Dame-du-Cap w Trois-Rivières we mszy świętej uczestniczyło przeszło 100 osób.

W niedzielę 9 stycznia, blisko 120 wiernych zgromadziło się na dziedzińcu sanktuarium Notre-Dame-du-Cap w Trois-Rivières w Quebecu, aby uczestniczyć we mszy świętej. Liczba powyższa nie uwzględnia jednak parafian, którzy brali udział w nabożeństwie pozostając w samochodach. Z powodu wzrostu liczby zakażeń wariantem omikron koronawirusa sprawowanie mszy świętych wewnątrz świątyńpozostaje w Quebecu zabronione.

Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy razem przeżywać tę piękną uroczystość – napisali na fanpage’u sanktuarium sprawujący w nim posługę o. Frédéric i o. Gilles Roberge. Postawa ich parafian jest budująca, tym bardziej, że msza święta odbyła się pomimo wichury i zalegającej kilkudziesięciocentymetrowej warstwy śniegu. Zachęceni sukcesem inicjatywy duchowni zapraszają już na kolejne, nie tylko niedzielne nabożeństwa.

Zgodnie z obowiązującymi od 31 grudnia obostrzeniami sanitarnymi, w opanowanym przez wariant omikron stanie Quebec msze święte mogą być sprawowane jedynie na zewnątrz. Wyjątek stanowią nabożeństwa pogrzebowe, w których uczestniczyć może do 25 osób. Restrykcje powyższe obowiązują na czas nieokreślony.

Tags:
Kanadakoronawirusmszapandemia
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail