Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 01/04/2023 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Ten chłopiec sprawił, że papież płakał. Dziś… zaczyna życie w zakonie!

000_Mvd6550888.jpg

AFP

Ricardo Sanches - 07.01.22

Podczas ŚDM w Rio 9-letni Nathan de Brito uciekł z bezpiecznego miejsca, by rzucić się w ramiona papieża Franciszka. Prawie dziewięć lat później młody człowiek ogłosił, że przygotowuje się do wejścia w życie zakonne.

To zdjęcie obiegło cały świat. W 2013 roku, podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio, 9-letni chłopiec uciekł spod nadzoru rodziców i ochrony, by rzucić się w ramiona papieża Franciszka. To była szczególnie wzruszająca chwila dla małego Nathana de Brito i dla papieża, ale także dla tysięcy obecnych tam młodych ludzi.

„Powiedziałem Franciszkowi, że chcę być księdzem”

Ubrany w koszulkę w barwach brazylijskiej flagi chłopiec wykorzystał ten niezapomniany moment, by powierzyć swoje marzenie papieżowi. „Powiedziałem Franciszkowi, że chcę być księdzem i służyć Chrystusowi” – ​​powiedział wtedy Nathan. 

„Papież powiedział, że będzie się za mnie modlił i poprosił, abym ja też modlił się za niego. Kiedy skończyłem z nim rozmawiać, moje nogi się trzęsły. Dużo płakałem, to znaczy nie tylko ja, ochroniarz obok też. Ale kto by nie płakał?” – mówi.

Młody człowiek wrócił na spotkanie, które wywróciło jego życie do góry nogami. „Moje życie modlitewne zintensyfikowało się, moje powołanie stało się coraz bardziej jasne, a przede wszystkim mój podziw dla papieża, który był już wielki, stał się jeszcze większy” – wyznał na portalu społeczności Shalom.

Postulat w Zakonie Braci Mniejszych

A teraz spełnia się jego marzenie, powierzone papieżowi w 2013 roku: Nathan jest obecnie w postulacie we franciszkańskim Zakonie Braci Mniejszych.  Wraz z innymi kandydatami do życia zakonnego jest odpowiedzialny za różne zadania życia codziennego (gotowanie, sprzątanie itp.), ale także angażują się w prace charytatywne, braterstwo i opiekę nad najbardziej pokrzywdzonymi itp.

Tags:
papież FranciszekpowołanieŚwiatowe Dni Młodzieży
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail